Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE 9 Ekim 2022 215 Görüntüleme

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ağustos Ayında Yatırım Teşviki Alan Firmaları Açıkladı

kardesleryaziicimasa

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ağustos 2022 dönemine ait yatırım teşvik belgesi alan firmaların listesini yayınladı. Yayınlanan listede, Konya’dan 44 firma yer alırken, yatırım teşviki alan firmalar arasında Ereğli’de faaliyet gösteren Demireller Akaryakıt Nakliyat ve Muhtaroğlu Enerji de yer aldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Ağustos ayında Türkiye genelinde toplam 473 milyon 698 bin 757 TL tutarında 1261 yatırım teşvik belgesi verdi. Verilen teşvik belgelerinin yatırıma dönüşmesi durumunda Türkiye genelinde 31 bin 148 kişi istihdam edilecek.

Verilen yatırım teşvik belgelerinin 44 tanesini Konya’da yer alan firmalar alırken, yatırım teşvik belgesi alan firmalar arasında Ereğli’de faaliyet gösterenler de var. Ereğli’de faaliyet gösteren Demireller Akaryakıt Nakliyat, elektrik enerjisi üretimi, iletimi ve dağıtımı projesi ile 4 milyon 790 bin TL, Ereğli’de faaliyet gösteren Muhtaroğlu Enerji ise imalat, sebze meyvelerin işlenmesi ve saklanması projesi ile 24 milyon 483 bin TL yatırım teşviki aldı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster