ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 3 Ocak 2022 192 Görüntüleme

Sezgin Özer: “Kunduracı Esnafının Temsil Edilememesinden Rahatsızlık Duyuyoruz”

nilsite
kardesleryaziicimasa

Ereğli Kunduracılar Odasının yaklaşan genel kurulu öncesi, oda başkanlığına adaylığını açıklayan Sezgin Kundura sahibi Sezgin Özer, yıllardır pasif bir şekilde yönetilen odanın, ayakkabıcı esnafını temsil edemediğini, vasfını yitirdiğini ve kapanma aşamasına kadar düşürüldüğünü söyledi.

Genç, girişimci ve ufku geniş bir profil olarak karşımıza çıkan Sezgin Özer, baba mesleği olarak sürdürdüğü kunduracılık mesleğinin 30 yıldır içerisinde. 11 yıldır da Ereğli’de iki ayrı şube ile aktif olarak esnaflık yapıyor. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Sezgin Özer; kunduracılar odasına aday olmasındaki en büyük nedenin, sektör esnafının temsil gücünün bitme noktasına gelmesinden duyduğu rahatsızlık olarak belirtti.

Sezgin Özer’in; adaylığı ile ilgili olarak Ereğli Ajans’a özel yaptığı değerlendirmeden satır başları şöyle:

-“Esnaflarla İlgili Olarak Alınan Karar Toplantılarında Kunduracılar Odasını Göremedik”-

Ereğli’de çeşitli sektörler ile ilgili olarak karar alınan toplantılarda diğer meslek odalarının temsilcileri katılıyor. Ancak bu tür toplantılarda kunduracılar odasından kimse katılmıyor. Alınan kararlarda bizim sektörün görüleri dile getirilemiyor ve kunduracı esnafı dışarıdan alınan kararlara boyun eğmek zorunda bırakılıyor” dedi.

-“Oda, Kendi Binasında Hizmet Veremiyor, Vasfını Yitirdi”-

“Kunduracılar odası binamızda bir görevlimiz yok. Üyelerimizin işlemlerini yürütecek bir bilgi sayar dahi yok. Üye sayımızın artırılmasına yönelik bir çalışma da yok. Aksine, oda yönetiminin işlevsiz olması, kunduracı esnafımızın odayı gereksiz görmesine ve odadan uzak durmasına neden oluyor. Oda yönetiminin bu kayıtsızlığı odamızı kapanma derecesine kadar düşürdü. Biz, odamızın kapanmasının önüne geçeceğiz.

Kunduracı esnafımız, en ufak bir kredi işleminde oda kayıt belgesi için önce Terziler odasının kapısını çalıyor. Sonra da yerinde  bulabilirse başkana onaylatıyor. Diğer oda üyesi esnaflar kredi işlemleri için gerekli evrakları bir günde temin ederken, kunduracı esnafının sadece evrak kovalama işi iki gün sürüyor”

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster