Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 1 Temmuz 2022 169 Görüntüleme

Sudurağı Recep Muğlu Satış Mağazası Törenle Açıldı

kardesleryaziicimasa

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Sudurağı Satış Mağazası, düzenlenen törenle açıldı.

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından Karaman’ın Sudurağı Beldesinde yapılan ve geçtiğimiz yıllarda görevi başında iken hayatını kaybeden Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu’nun adı verilen satış mağazası, dün düzenlenen törenle açıldı. Düzenlenen törene Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet Ceyhan, Karaman Ticaret Borsası Başkanı Ekrem Çavaş ile çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin Karaman bölgesine kazandırdığı hizmetlerden birinin de, geniş kapasiteli Sudurağı satış mağazası olduğuna dikkat çekti ve yeniden göreve gelmeleri halinde bölgeye yatırımların daha büyük çapta devam edeceğini söyledi.

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Talha Üzer ise, yaptığı konuşmada, 2018 yılında devraldıkları görevin 2 yılını pandemi kısıtlamaları ile geçirdiklerini ve buna rağmen kooperatifin sorumluluk alanlarında önemli derecede çalışmalar, hizmetler ve yatırımlar yaptıklarını belirttiği konuşmasında, Ereğli’ye yem fabrikası, Karaman’a Sulama Sistemleri Fabrikası, Karapınar’a da gübre fabrikası sözünü yineledi.

Kooperatif ile ilgili olarak yapılan eleştirilerde, ürün satışlarında yüzde 25 peşinat konusunun sık sık gündeme getirildiğini, ancak durumun öyle olmadığına da dikkat çeken Talha Üzer, “Sadece gübre satışlarında yüzde 25 peşinat uygulaması yaptık. Piyasa şartlarını hepiniz biliyorsunuz. Sürekli değişen fiyat piyasasında Türkiye’deki 31 pancar kooperatifinden 30 tanesi peşin satış yaparken Türkiye’de sadece bizim kooperatifimiz vadeli satış yaptı. Bunu yaparken de, verilen vadeli satış hizmetinin devam ettirilebilmesi için yüzde 25 peşinat uygulamasın devreye soktuk. Son zamanlarda ekonominin iyiye doğru gittiğini ve fiyat istikrarının düzene oturmaya başladığını görüyoruz. Ekonomik şartlar düzeldiğinde, yeni sezonda yüzde 25 peşinat uygulamasını kaldıracağız. Bugün kooperatifin yönetimi bizde, bugün bile kaldırabiliriz ancak bunu üreticilerimize yönelik seçim malzemesi yapmak istemediğimiz için, yeniden görevi devraldığımızda ilk faaliyetimiz bu peşinat uygulamasını kaldırmak olacak” dedi.

Konuşmaların ardından, merhum Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu’nun ailesi ne ve çalışmalarda emeği geçenlere hediye ve plaket takdimi yapıldı.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster