Ana Sayfa EREĞLİ, KARAPINAR, KONYA 19 Haziran 2022 273 Görüntüleme

Talha Üzer Fabrika Sözlerini Yineledi. Ereğli, Karaman ve Karapınar’a 3 Fabrika Sözü

kardesleryaziicimasa

Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi başkanı ve Başkan Adayı Talha Üzer, 3 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak kooperatif seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında son olarak Kuskuncuk, Bulgurluk, Aziziye, Çayhan, Çakmak, Alhan ve Taşağıl mahallelerini ziyaret etti.

Gittiği tüm köylerde havai fişeklerle, kurban kesilerek karşılanan Talha Üzer, görevde oldukları  yılın 2 yılı pandemi yasakları ile geçmesine rağmen üreticiler için faydalı hizmetler yaptıklarını belirtiği konuşmasında, yeni projeler için de destek istedi.

-Fabrika Sözlerini Yineledi-

Gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerinde, yapılan çalışmaları anlatan Talha Üzer, “Rakiplerimiz çalışmalarımızın üreticinin kalkınmasına yönelik çalışmalar olduğunu biliyorlar. O yüzden bizi sadece, %25 peşinat konusunda eleştirebiliyorlar. Yüzde 25 peşinatı almamızın nedeni de, üreticilerimize vadeli satış hizmetlerimizin devamlılığını sağlamaktır. Biliyorsunuz Türkiye’deki 31 pancar kooperatifi arasında sadece Ereğli, vadeli satış yapabiliyor. Diğerleri peşin ve kartla satış yapıyor. İşte biz, üreticilerimize sunduğumuz vade avantajını sürdürebilmek için peşinat %25 peşinat alıyoruz” dedi.

Konuşmasında, Ereğli, Karapınar ve Karaman’a fabrika sözlerini de yineleyen Talha Üzer, “Kooperatifimizin 6 bin ton yem satışı var. Yemi, üreticilerimizin talepleri doğrultusunda fabrikalarda temin ediyoruz. Ama bundan sonra üreticilerimizin daha ucuza yem temin etmelerini sağlamak amacı ile Ereğli’ye yem fabrikası kuracağız. Üreticiden satın aldığımız ürünleri ham madde olarak kullanacağız ve ucuz girdi ile kaliteli olarak üretilecek yemlerimiz, yine üreticilerimize ucuz yem olarak dönecek” dedi.

Fabrikanın nasıl kurulacağına yönelik sorulara da cevap veren Talha Üzer; “Ereğli’ye kuracağımız yem fabrikası, Karapınar’a kuracağımız gübre fabrikası ve Karaman’a kuracağımız fabrika, hem üreticilerimize ucuz ürün temini noktasında hem de bölgemizde istihdam noktasında önemli katkılar sağlayacak. Diyorlar ki fabrikayı nasıl yapacak? Ülkemizde bireysel girişimle dahi kurulabilecek bir yem fabrikasını, milyonlarca lira cirosu olan kooperatifimiz çok rahat kurabilir. Hiçbir kaynak bulamasak dahi;  Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi, Kayseri Şeker Fabrikasının hisse ortağı ancak fabrikanın bize bir faydası yok. Kayseri Şeker Fabrikasındaki kooperatif hissemizi devreder, bu fabrikayı bölgemize gene kazandırırım” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster