Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 13 Eylül 2022 185 Görüntüleme

TMO, Çeltik Alım Fiyatlarını Açıkladı

kardesleryaziicimasa

Toprak Mahsulleri Ofisi, 2022 dönemi çeltik hasatının eylül ayı itibari ile başladığını duyurdu ve beklenen üretimin 950 bin ton civarında olduğunu belirtti. TMO’dan yapılan duyuruda, çeltik fiyatı alımları da açıklandı. Açıklamada, alım fiyatları ile ilgili şunlara yer verildi: “

“Alım fiyatları, 55 randımanlı Baldo grubu çeltik için ton başına 15 bin lira, 58 randımanlı Cammeo grubu çeltik için ton başına 14 bin 500 lira, 58 randımanlı Özgür grubu çeltik için ton başına 14 bin lira, 60 randımanlı Osmancık grubu çeltik için ton başına 13 bin 500 lira, 60 randımanlı Ronaldo-Vasco grubu çeltik için ton başına 13 bin lira, 65 randımanlı Luna grubu çeltik için ton başına 12 bin 500 lira olarak belirlendi.”

Açıklamada, üreticilerin, Tarım ve Orman Bakanlığınca verilen mazot, gübre ve fark ödemesi desteklerini de almaya devam edecekleri belirtildi.

Ürün teslim edildiği tarihten itibaren 21 günde üreticilere aktarılacak

Çeltik alımlarında, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı üreticilerden belgelerindeki üretim miktarının tamamının satın alınacağı vurgulanan açıklamada, ürün bedeli ödemelerinin, ürünün TMO’ya teslim edildiği tarihten itibaren 21 gün içinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacağı ifade edildi.

TMO işyerlerine satılan ürünün borsa tescil ücretinin ofis tarafından karşılanacağının da belirtildiği açıklamada, üreticilerden boşaltma ücretinin alınmayacağı da vurgulandı.

Randevulu alım sistemi, çeltik ürünlerinin alımında da devam edece. Randevular, internet üzerinden www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden alınabileceği gibi, TMO şube müdürlüklerinden veya ajans amirliklerinden de alınabilecek.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster