ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa DÜNYA, TÜRKİYE 25 Ekim 2023 215 Görüntüleme

Türkiye ve Dünyada Bugün Neler Oldu? – 25 Ekim 2023 –

nilsite
kardesleryaziicimasa

İsrail Halep Havalimanını Vurdu

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar sürerken, Suriye Halep Havalimanı’nın vurulduğunu açıkladı. Şam yönetimi, İsrail’in düzenlediği hava saldırısıyla pistin zarar gördüğünü ve havalimanının hizmet dışı kaldığını duyurdu.

 

Türkiye Ermenileri Patrikliğinden Orta Doğu mücadelesi için Türkiye’ye teşekkür

Türkiye Ermenileri Patrikliği, “Orta Doğu’daki savaş ve çatışma ortamında huzuru ve barışı sağlama çabaları için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne teşekkür ediyor, bu gayretlerin başarıyla sonuçlanması için dua ediyoruz.” ifadesini kullandı.

 

DSÖ uyardı: Afrika’nın 21 ülkesinde çocuk felci vakası görülüyor!

DSÖ Afrika Direktörü Matshidiso Moeti, yaptığı yazılı açıklamada, Afrika’daki çocuk felci vakalarına dikkati çekti.

Açıklamada, kıtanın 21 ülkesinde çocuk felci vakası görüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Çocuk felciyle mücadelenin yetersiz kaldığı belirtilen açıklamada, hastalığın etkilediği ve henüz tıbbi müdahale yapılmayan birçok bölge olduğu kaydedildi.

 

Kastamonu’da Çıkan Yangında 43 Köy Evi Etkilendi

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir köyde başlayan yangında çok sayıda ev küle döndü. Henüz belirlenemeyen bir nedenden başlayan yangından 43 köy evi etkilenirken, itfaiye ekipleri seferber oldu. Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yangına ilişkin yaptığı açıklamada, “En büyük afetlerden birini yaşıyoruz.” dedi. Yangın itfaiye ekiplerinin yoğun uğraşı sonucunda söndürüldü.

 

Türkiye’nin Helsinki Büyükelçiliğine saldırı!

Finlandiya’da, Türkiye’nin Helsinki Büyükelçiliğinin girişine boyalı ve sis bombalı saldırı düzenlendi.
Helsinki Polisinin X sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Büyükelçilikte görülen dumanın ardından polis ve kurtarma ekiplerinin olay yerine ulaştığı bilgisi paylaşıldı.

 

Suudi Arabistan İle Mutabakat İmzalandı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez bölgesine düzenlediği ziyaretlerinin son durağı Riyad’da Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan, Yatırım Bakanı Halid El-Falih ve yatırımcılarla bir araya geldi. Bakan Şimşek görüşme sonrasında Türkiye ile Suudi Arabistan arasında “Mali Alanda İş Birliği Mutabakat Zaptı”nın imzalandığını açıkladı.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster