Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 13 Ekim 2022 397 Görüntüleme

Türkiye’nin Başarılı Okullarından Yükseliş Kolejleri, 18. Okulu’nu Ereğli’de Açtı

kardesleryaziicimasa

2014 yılında kurulan ve Türkiye’nin sayılı eğitim kurumları arasında yer alan Yükseliş Koleji, 18. Okulunu Ereğli’ye açtı. Ereğli’de 5 yıl boyunca il Koleji olarak faaliyet gösteren okul, Yükseliş Kolejleri olarak eğitim hayatına devam edecek.

Yükseliş Kolejlerinin açılış ve isim verme törenine Yükseliş Kolejleri kurucusu Nuri Üysen, Yükseliş Kolejleri Ereğli Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ercan, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Mutlu Akpınar, Cem Uygur ve veliler ile öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yükseliş Kolejleri Ereğli Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ercan, çocukların eğitim ve öğretimlerinin kendileri için her zaman önemli ve ön planda olduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi: “5 yıl boyunca bir holding çatısı altında eğitim öğretim faaliyetimizi sürdürdük. Eylül ayında bu süreç bitti. Altyapısı daha güçlü, akademik başarılarını uzun yıllar sürdürmüş olan Yükseliş Kolejlerine geçme kararı aldık. Bir kentin gelişmesinin, çocuklarımızın sağlam temeller üzerine oturtulmuş bir eğitim öğretim ile mümkün olacağının bilincinde olarak eğitim faaliyetlerimizi ve başarılarımızı kaldığımı yerden sürdüreceğiz” dedi.

Ereğli Yükseliş Kolejleri Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Mutlu Akpınar ise, yaptığı konuşmada, Yükseliş Kolejlerinin, çocukların özünde taşıdıkları yetenekleri en iyi şekilde işleyecek donanıma ve alt yapıya sahip olduğunu söyledi ve “İnsana yapılacakken güzel yatırım eğitimdir. Çocuklarımızın içindeki potansiyeli işleyerek, onu olabildiğince yüksek seviyede işleyerek çocuklarımızı hayata hazırlayan bir eğitim kurumudur. Potansiyel-yetenek-kariyer-ilgi dörtlemesinin en iyi şekilde ele alınıp değerlendirilmesi ile, çocuklarımız, okulumuz bünyesinde bulunan sosyal faaliyet dersleri, laboratuvarlar ve diğer fiziki imkanları ile en iyi şekilde eğitim alacaklar. Yükseliş Kolejleri, işte bu eğitim anlayışı ile Ereğli’de” dedi.

Yükseliş Kolejleri kurucusu Nuri Üysen ise, Yükseliş Kolejlerinin eğitim anlayışının, çocukların sadece test çözen bir eğitim anlayışı ile yetişmesinin önünde geçeceklerini söyledi ve “Kolejimiz, sosyal aktiviteleri ile, sanatsal faaliyetleri ile, bilimsel müfredat ile hayata ve gelecekteki mesleklerine en iyi şekilde hazırlanacak. Bugüne kadar çocuklarımız, sadece test çözen bir makine gibi eğitildi ve öyle yetiştirildi. İşte biz bu anlayışın da önüne geçeceğiz” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster