Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 20 Ağustos 2022 265 Görüntüleme

Türkiye’nin Değişik Kentlerinden Gün Boyu Kaza Haberleri Geldi

kardesleryaziicimasa

Türkiye, 20 Ağustos 2022 tarihinde kara bir gün yaşadı. Gün boyu meydana gelen trafik kazalarında 36 kişi yaşamını yitirirken, 105 kişi de yaralandı.

İlk kaza haberi, Gaziantep’ten geldi. Tarsus-Adana-Gaziantep Karayolu’nda devrilen bir araca müdahale eden ambulans, itfaiye ve İhlas Haber Ajansı’nın canlı yayın aracına yolcu otobüsü çarptı. Kazada, 3 sağlık görevlisi, 3 itfaiye personeli, 2 ajans muhabiri ve 8 yolcu olmak üzere 16 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi de yaralandı.

Tüm ülke Gaziantep meydana gelen kazanın şokunu yaşarken, bir kaza haberi de Mardin’den geldi. Mardin’in Derik ilçesinde freni patlayan gübre yüklü tır iki araca çarpıp devrildi. Kazada yaralılara müdahale eden ekiplere ve çevrede toplanan vatandaşlara arkadan gelen gübre yüklü başka bir başka tır çarptı. Kazada, 20 kişi hayatını kaybederken,  26 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerden birinin, bölgede kazaya müdahale eden polis memuru olduğu öğrenildi.

Gün içerisinde kazalar, Rize ve Antalya ile devam etti. Rize’de turistleri taşıyan tur otobüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek duvara çarptıktan sonra çift kabinli bir aracın üzerine devrildi. Kazada 24 kişi yaralandı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde ise yolcu almak için yol kenarına duran yolcu otobüsüne, arkadan gelen tur otobüsü çarptı. Kazada 2’si ağır 25 kişi yaralandı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster