Ana Sayfa EREĞLİ 16 Ağustos 2022 223 Görüntüleme

Türkmen Kavşağında Yeniden Başa Dönüldü, CHP’den Eleştiri Geldi

kardesleryaziicimasa

Ereğli’de sık sık kazaların meydana geldiği Türkmen Kavşağında yapılan yeni uygulama ile ilgili olarak CHP Ereğli ilçe Başkan Yardımcısı Nejat Türktaş’tan açıklama geldi. Sık sık meydana gelen kazaların önüne geçmek amacı ile yapılan ancak yapıldığı günden bu yana, düzensiz ve yetersiz olduğu gerekçesi ile eleştirilere konu olan Türkmen Kavşağı yine gündemde.

Altgeçit yapılmasına rağmen azalmayan trafik kazalarının, altgeçitte bulunan demir bariyerlerin görüşü engellemesinden kaynaklandığı düşünülerek bu bariyerler geçtiğimiz aylarda kaldırılmış, ancak yine çözüm olmamıştı. Altgeçit yapılması ve bariyerlerin kaldırılmasına rağmen trafik kazalarının azalmadığı Türkmen Kavşağı’na dün kurulan sinyalizasyonlar, kavşağın yeniden gündeme gelmesine neden oldu.

CHP Ereğli İlçe Başkan Yardımcısı Nejat Türktaş, Türkmen Kavşağı’nın oyuncağa döndüğünü belirttiği açıklamasında, “Bu kavşağın bu şekilde yapılması bu sorunu çözmez, altgeçit yanlış yapıldı” dediğimizde bizi neredeyse vatan haini ilan etmişlerdi. Bugün ise bizim dediğimize yine geldiler” dedi.

Türktaş, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Yaptık olmadı, hadi bir de böyle deneyelim. Allah’tan korkmaz mısınız. Kuldan utanmaz mısınız. Doğmamış çocuğun hakkı var, bu harcadığınız paralarda öyle önce köstebek çukuru gibi alt geçit yapıp sonra korkuluk demirlerini kestirip çözüm bulmaya çalışacak kadar akıl yoksunu hale geldiniz. En sonda hiç bir şey olmamış gibi pişkin pişkin trafik sinyalizasyon çalışması yaptık diye övünüyorsunuz. Adama sormazlar mı ? O zaman alt geçiti neden yaptın.

Bu konuyu bir hikaye ile bağlamak istedim.

Hikâye şöyle, köyün birinde ahali bütün işlerini “akıllı kıza” danışırmış. Nasıl olduysa olmuş, köylüden birinin öküzü, başını turşu küpüne sokmuş. Köylü telaşla Kıza gelmiş. “Bana bir akıl ver demiş” Akıllı kız : “ Öküzün kafasını kes” demiş. Köylü denileni yapmış, ama bu sefer de kesilen baş, küpün içinde kalmış. Kız’a “ şimdi ne yapayım” diye sormuş, Kız ”şimdi de küpü kır” demiş. Neticede, hem öküz elden çıkmış hem de küp kırılmış.

Hikâye ile son yaşananlar arasındaki benzerlik, krizin nasıl yönetildiği ile ilgilidir” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster