Ana Sayfa EREĞLİ 26 Temmuz 2022 247 Görüntüleme

Yöresel Ürünler, Ereğli Belediyesi Yöresel Pazarında Değerlenecek

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi’nin Adana-Konya Yolu üzerinde Organize Sanayi karşısında yaptığı Yöresel Pazar özellikle güzergah üzerinde seyahat eden vatandaşların ilgi odağı oldu.

İlçenin yöresel ürünleri ve el emeği, göz nuru ile üretilen ürünler raflarda yerini alarak tüketiciyle buluşuyor. Ereğli’nin patentli ürünleri Beyaz kiraz ile yapılan reçel ve siyah havuç ile yapılan şalgamı, koyun yoğurdu burada bulunuyor. Ayrıca Belediye’nin Saraciye Atölyesi deri ürünleri ve tarihi motiflerle dokunan el halıları da ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Ereğli gofreti, süt ve süt ürünleri, iş adamlarının kurduğu stantlar da Yöresel Pazar’ı süsleyen diğer unsurlar olarak göze çarpıyor. Bunun yanında yörenin önemli yemekleri de içerinde bulunan lokanta ile ziyaretçilere sunuluyor.

YÖRESEL PAZAR ÜRETMENİN DEĞERİNİ ORTAYA KOYACAK

Yöresel Pazar hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: “Üretime değer veriyor ve bir fazla üretmenin gelişimi daha da hızlandıracağını biliyoruz. Bu noktada da hizmetlerimize devam ediyoruz. Üretken belediyecilik anlayışımız çerçevesinde Belediyemiz tarafından yapılan Yöresel Pazar, üretmenin değerini ortaya koyarak daha fazla kitleye ulaşmamıza, ilçemizin yöresel ürünlerini tanıtmamıza olanak sağlayacak. Bu misyonuyla Ereğli’miz için önemli bir hizmet olarak ön plana çıkıyor. Lokantası ve önünde bulunan oyun parkı ile ailelerimizin de gönül rahatlığıyla tercih edeceği büyük bir tesisi Ereğli’mize armağan ettik. Burada ürünlerini pazarlamak isteyen firmalarımızı ve iş adamlarımızı bekliyoruz. Yolu buraya düşen her vatandaşımızı da ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster