Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE, YAŞAM 22 Eylül 2022 242 Görüntüleme

46 Yıldır Üreten ve İstihdam Sağlayan ER-UN, Kalitesini Bozmadan Üretimini Sürdürüyor

kardesleryaziicimasa

(Haber: Mesut Şahin)

Konya’nın Ereğli ilçesinde 1976 yılında kurulan ve 46 yıldır kalite çizgisini bozmadan üretimini sürdüren ER-UN, üretim yaptığı un çeşitlerini artırarak sofralara ulaştırıyor.

Günlük 100 ton un üretim kapasiteli fabrikası ile un çeşitleri üreten ve ürettiği un çeşitlerini Ereğli başta olmak üzere çevre kentlere pazarlayan ER-UN, sanayi tipi ve ev tipi unları ile de bölgede en çok tercih edilen yerli marka olarak biliniyor.

-ER-UN Kalitesinin Sırrı-

1976 yılında Ereğli Gıda A.Ş. olarak adı ile kurulan ve kurulduğu günden bu yana kalite standardını bozmadan üretim yapan ER-UN fabrikasının kaliteyi yakalamasındaki etkenlerden birisi makinelerin eski tip makine olması. Diğeri de, un yapımında kullanılan buğdayın iyi seçilmesi.

Un fabrikasındaki makinelerin eski tip makine olmasının un için ayrı bir lezzet kattığını ifade eden ER-UN ortaklarından Uğur Yaman, “Bunun yanı sıra un yapımında kullanılan buğday konusunda da seçiciyiz. Aldığımız buğdayları önce fabrikamızdaki laboratuvarımızda analiz yapıyoruz, yeterlilik şartlarını taşıyorsa, alıp un yapıyoruz. Standartlarımıza uymayan buğdayları, maliyeti çok çok ucuza dahi olsa almıyoruz” dedi.

-Üretilen Un Çeşitleri ve Satış Pazarları-

1976 yılından bu yana üretim yapan ve üretimin yanı sıra sağladığı istihdam ile de ekonomiye katma değer kazandıran ER-UN, ev tipi ve sanayi tipi unlar üretiyor.

Pide yapımı için özel üretim unlar, tip-2 ve tip-4 çeşidi unlar, yufkalık unlar, tam buğday unu, gofret yapımı, baklava yapımı gibi alanlarda kullanılan özel üretim unlarını Ereğli, Niğde, Karaman, Aksaray, Ulukışla, Karapınar, Emirgazi gibi ilçelerde satışa sunan ER-UN, önümüzdeki aylarda üretim kapasitesin artırmayı da hedefliyor.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster