Ana Sayfa SEÇİM ÖZEL 13 Mart 2023 98 Görüntüleme

AK Parti’de Aday Adaylığı Başvuru Şartları Belirlendi

kardesleryaziicimasa

AK Parti Konya İl Başkanı Hacı Angı, 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvurularının 14 Mart 2023 tarihinde başlayıp 16 Mart 2023 tarihinde sona ereceğini açıkladı. Başvuruların 16 Mart 2023 Perşembe günü saat 21:00’de sona ereceğini söyleyen Angı, aday adaylarının başvurularını parti teşkilatlarından, genel merkezden ya da başvuru.akparti.org adresi üzerinden yapabileceklerini de sözlerine ekledi ve aday adaylığı başvuru şartları hakkında bilgi verdi.

Aday adayığı için bağışların AFAD’ın ilgili hesaplarına isim soyisim, TC kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerinin girilerek yatırılacağını söyleyen Angı; erkek adaylar için bağış ücretinin 20 bin TL, kadın adaylar ve 18-30 yaş arası genç kategoriden başvuracak aday adayları için ise 10 bin TL, engelli adaylar için 5 bin TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Ön başvuru esnasında sisteme yüklenecek evraklar şu şekilde:
1. Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi.
2. Diploma fotokopisi.
3. Nüfus cüzdanı fotokopisi.
4. Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.
5. AFAD’ın hesaplarına yatırılmış bağış dekontu.
6. Adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi.
7. Engellilik oranı yüzde 40 ve üzerinde olan aday adaylarının ‘Engelli Kimlik Kartı’ veya ‘Sağlık Kurulu Raporu’ fotokopisi
8. Fotoğraf

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster