Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 1 Ağustos 2022 192 Görüntüleme

Bakan Kurum: “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesini Açıklayacağız”

kardesleryaziicimasa

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara’da düzenlenen hatıra ormanı fidan dikim töreninde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini başlattıklarını söyledi.

Ankara’da düzenlenen TÜRK-İŞ 70. Yıl Hatıra Ormanı Fidan Dikim töreninden, sosyal konut projeleri ile ilgili açıklamada bulunan Murat Kurum, Eylül ayı itibari ile cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini başlatacaklarını söyledi.

Sosyal konutların içerisinde cami, okul ve yeşil alanların da olacağını ifade eden baka Murat Kurum, 81 ilde başlatacakları sosyal konut projeleri ile vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacaklarını belirtti

Bugüne kadar TOKİ aracılığı ile inşa ettikleri 1 milyon 100 bin konutun, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir proje olduğuna da dikkat çeken bakan Murat Kurum, “Dünyada hiçbir ülke vatandaşına 1 milyon 100 bin konut yapıp teslim etmemiştir. Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda da, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini de önümüzdeki ay açıklayacağız. Gerek alt yapılı arsa ile gerek yapacağımız sosyal konutlar ile istihdamı ve yatırım artıracak sanayi alanları ile müjdeleyeceğimiz sosyal konut projesinde vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olacaklar” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster