Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 9 Temmuz 2022 208 Görüntüleme

Bakan Murat Kurum Kurban Bayramı’na Memleketi Konya’da Girdi

kardesleryaziicimasa

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kurban Bayramı’na memleketi Konya’da girdi. Bayram namazını Kapu Camiinde kılan Murat Kurum, bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada, Konya Şehir Hastanesinde silahlı saldırıda yaşamını yitiren uzman doktor Ekrem Karakaya’ya rahmet diledi ve bayrama üzücü bir hadiseyle başladıklarını ifade etti.

Kurum, Konya Şehir Hastanesinde yaşanan saldırıyla ilgili olarak yaptığı açıklamayı şu şekilde sürdürdü.

“ “Ekrem hocamız, mesai dışında vatandaşımız için yardıma koşan onlara şifa bulmaya çalışan kişiliğiyle Konya’mızda ve Şehir Hastane’mizde önemli bir değerimizdi. Daha önce görev yaptığı şehirlerde de aynı gönül birliğini sağlamış kardeşimizdi. Ekrem hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Konya’mıza ve sağlık camiamıza memleketimize başsağlığı dileğimi iletiyorum. Bu menfur saldırıyı lanetliyoruz” dedi.

-Konya’nın Tüm İlçelerinde Yapılan Yatırımlar 2023’te Hizmete Açılacak-

Murat Kurum, 2023 yılının yatırımların tamamlandığı bir yıl olacağına da dikkat çektiği açıklamasında, “Kapu Camii, Bedesten Çarşısı, Mevlana Müzesi gibi tarihi eserlerin ihyasıyla ve 16 millet bahçesiyle sanayi sitemizin taşınmasıyla birlikte inşallah 2022 ve 2023 yıllarında bu hizmetleri Konyalı kardeşlerimize armağan edeceğiz. Hizmet ve eser aşkı ve üretme anlayışıyla iş yapmaya devam edeceğiz. Her bayramda olduğu gibi şehitlerimizi anacağız, gazilerimizi ziyaret edeceğiz. Akrabalarımıza uğrayacağız, sıla-i rahim yapacağız. Küsleri barıştıracağız, Kurban Bayramı’nı en güzel şekilde idrak edeceğiz.” Dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster