Ana Sayfa EREĞLİ 26 Şubat 2022 369 Görüntüleme

Bakkallar Odası Başkanlığına Cumhur Yaman Yeniden Seçildi

kardesleryaziicimasa

Ereğli Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanlığı seçimleri Ereğli Kültür Merkezinde yapıldı. Yapılan seçimlerde, mevcut başkan Cumhur Yaman yeniden başkanlığa seçildi.

Ereğli Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanlığı 10. olağan genel kurulu, Ereğli Kültür Merkezinde yapıldı. Saat 10:00’da istiklal marşı ve saygı duruşu ile başlayan seçim, divan heyetinin oluşturulması, faaliyet raporlarının ve denetim raporlarının okunması ile devam etti. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Muharrem Karabaak ve Ereğli STK Başkanlarının da katıldığı genel kurulda mevcut başkan Cumhur Yaman beyaz pusula ile, Osman Dalkılıç kırmızı pusula ile, Mahmut Aktar ise yeşil pusula ile yarıştı.

Yapılan oylamanın sonucunda Ereğli Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığına, mevcut başkan Cumhur Yaman yeniden seçildi. Cumhur Yaman, Osman Dalkılıç ve Mahmut Aktar’ın aday olarak yarıştığı seçim, Cumhur Yaman ile Osman Dalkılıç arasında geçti. Birbirine çok yakın oy alan iki adaydan Cumhur Yaman, 24 oy farkla yeniden başkan seçildi.

Adayların aldığı oylar ise şu şekilde:

Kullanılan Toplam Oy: 838
Geçersiz Oy:                      5
Cumhur Yaman:             361
Osman Dalkılıç:              337
Mahmut Aktar:               135

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster