Ana Sayfa DÜNYA, EREĞLİ, YAŞAM 25 Şubat 2022 408 Görüntüleme

Ukrayna’da Yaşayan Ereğlili Gürsel Ertürk; Bölgede Yaşananları Anlattı

kardesleryaziicimasa

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ikinci gününde de sürerken, Ukrayna halkı, Rus bombardımanlarından korunmak için metro tünellerini sığınak olarak kullanıyor.

Ukrayna’da yaşayan Ereğlili hemşerimiz Gürsel Ertürk, Ukrayna’da yaşananları Ereğli Ajans’a anlattı.

Ukrayna’nın Kharkiv kentinde yaşayan Ereğlili hemşerimiz Gürsel Ertürk, gece saatlerinde bir bombardıman beklediklerini ve bu yüzden gece yarısı metro tünellerine sığındıklarını, bombardımanın ise öğle saatlerinde beklenmedik zamanda başladığını belirtti.

Ukrayna halkının, Rus saldırı karşısında şok olduğunu, Ukrayna halkının bu saldırıyı hiç beklemediğini da anlatan Ertürk, “Ruslar ve Ukraynalılar tek millet oldukları için, Rusya’nın bu denli büyük bir saldırıda bulunacağını tahmin etmiyorlardı ve şu an hepsi büyük bir şok içerisinde. Biz de, Ukrayna halkı ile birlikte, Rus bombardımanına karşı metro tünellerine saklanarak kendimizi sakınıyoruz. Yakın çevremizdeki kentlere bombalar düşüyor, füzeler düşüyor, bu füzelerin içinde patlayanı da var patlamayanı da” dedi.

Ukrayna halkının savaş ile ilgili düşüncelerini de Ereğli Ajans’a aktaran Ertürk; “Ukrayna halkı ile Rus halkı kardeş halklar oldukları için, bu savaşın uzun sürmeyeceğini düşünüyorlar. Ukraynalılara göre, Rusya; mevcut iktidarı indirip, kendisine yakın bir ismi iktidara getirip Ukrayna’dan çekilecek ve hayat normale dönecek” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster