Ana Sayfa EREĞLİ 2 Mart 2023 348 Görüntüleme

Biçerdöver ve Traktör Operatörleri: “Operatörün Hakkı Gözardı Edilemez”

kardesleryaziicimasa

Geçtiğimiz gün sitemizde yayınlanan “Biçerdöver Operatörleri Fiyat Birliğine Vardı” başlıklı haberimizin ardından, Ereğli, Karapınar, Niğde ve bölgeden bize ulaşan biçerdöver operatörleri, traktör operatörleri ve tarım temsilcisi kuruluşlar, operatörler için belirlenen fiyata tepki gösterdiler ve “Belirlenen sözde fiyatların herhangi bir geçerliliği yoktur” dediler.

Konya’nın Emirgazi ilçesinde biçerdöver sahiplerinin toplanarak kendilerince karar aldıklarını ancak alınan kararın, günümüz piyasasında çok düşük olduğunu, bu yıl hasat sezonundaki operatör fiyatlarının geçen yıl ile aynı olamayacağını, kararın hiçbir bağlayıcılığının olmadığını belirten operatörler, “Kendi kendilerine fiyat belirleyenler operatör değil, biçerdöver sahipleridir ve işveren olarak kendi menfaatleri doğrultusunda karar almışlardır” diyerek kararın geçersizliğine vurgu yaptılar.

Operatörler adına açıklama yapan İsmail Şen; “Emirgazi’de açıklanan fiyatların herhangi bir geçerliliği yok. Operatörlerin ücret hakkı bu kadar düşük tutulamaz. Operatörün hasat sezonundaki emeği bu kadar gözardı edilemez. Önümüzdeki günlerde gerçek biçerdöver ve traktör operatörleri ile bir araya gelerek, piyasa şartlarının gerektirdiği, operatörlerin hakkının gasp edilemeyeceği bir fiyat belirleyerek kamuoyuna duyuracağız” dedi.

Her zaman işçinin yanında olduğunu da belirten İsmail Şen; “10 tane makinam olsa 10 tanesi ile de operatörün hakkının yanında olacağımın bilinmesini istiyorum. Buradan tüm operatör meslektaşlarıma sesleniyorum. Birlikten kuvvet doğar. Hasat sezonunda gece-gündüz, yeri geldiğinde 24 saat çalışan operatörlerin gerçek hakkı neyse onu belirtelim” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster