Ana Sayfa KARAPINAR, TÜRKİYE 2 Haziran 2022 274 Görüntüleme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Karapınar’da Konuştu

kardesleryaziicimasa

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’nın Karapınar ilçesinde partililerle ve kadın çiftçilerle bir araya geldi.

Çiftçi Buluşması programları kapsamında Konya’nın Karapınar ilçesine gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada partililerle ve kadın çiftçilerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, ülke çiftçisinin üretemez hale geldiğine dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında güneş enerjisinden elde edilecek elektriğin çiftçiye ücretsiz verilmesini sağlayacaklarını ifade etti. “Bedava olan güneşten elde edilen elektriği bile 5’li çeteye verdiler. Bizim iktidarımızda güneş santralleri, çiftçinin ve ziraat odalarının ortağı olacağı kooperatiflere devredilecek, çiftçilerin elektrik maliyetinden kurtulmaları sağlanacak” dedi.

Karapınar’ın, tarım açısından önemine de dikkat çeken CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de, Karapınar gibi, toprakları üretime elverişli ve aynı zamanda insanları çalışkan olan bir sürü kentimiz var. Buna rağmen biz neden tarım ürünlerini dışardan alıyoruz. Konya’dan küçük bir ülke olan Hollanda bile, bir tarım ülkesi olan Türkiye’ye tarım ürünleri satıyor” dedi.

-“Kadın Çiftçilere Destek Olacağız”-

CHP iktidarında, kadın girişimcilerin ve kadın çiftçilerin üretimlerinin değerlenmesini sağlayacaklarını da sözlerine ekleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Kadın üretim kooperatiflerimizin gelişmesine olanak sağlayacağız. Kadınların, üretim hayatında etkin hale gelmeleri için destekler vereceğiz” dedi.

Burada yaptığı konuşmanın ardından ilçede esnaf ziyareti gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf ziyareti sonrasında Konya’daki programı için Konya’ya hareket etti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster