Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 1 Ağustos 2022 206 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu

kardesleryaziicimasa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, tahıl krizine değindi ve tahıl krizinin Türkiye’nin gayreti sonucu çözüldüğüne dikkat çekti ve bunun da bir diplomatik başarı olduğunu belirtti. Açıklamasında, enflasyon fiyatları ve sosyal konut projesi ile ilgili olarak da bilgi veren Erdoğan, enflasyonun yeni yılın ilk ayları ile birlikte düşüşe geçeceğini dile getirdi.

-Sosyal Konut Projesi İle Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olunacak-

TOKİ aracılığı ile son 20 yolda 1 milyon 175 bin vatandaşın ev sahibi yapıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayata geçirecekleri yeni proje ile inşaat sektörünü canlandırıp, vatandaşların daha erişilebilir şartlarda ev sahibi olmalarını sağlayacaklarını da sözlerine ekledi ve şöyle devam etti: “100 bin sosyal konut için çıktığımız çağrıya 10 katı talep aldık. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız için hayata geçeceği proje hayata geçmek üzere. Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını sağlayacağız. Bu proje kiraların düşmesini de sağlayacak. Şehit yakınları ve gazilerimize özel bir kontenjan ayıracağız. Yeni evlenecek gençlerimiz de kota sahibi olacak. Önümüzdeki günlerde detaylarını duyuracağız.

Bir müjdede gençlerimize vermek istiyorum. Gezmek isteyen gençlerimize yurtların kapılarının açıldığını duyurmuştuk. Çok talep geldi. Onlardan gelen istekler doğrultusunda yaş aralığını 18-25’ten 18-30’a yükselttik.”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detayları ise şu şekilde belirtildi:

-Yerel ve yatay mimari anlayışı ile inşa edilecek
-Sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemelerle yapılacak
-Şehit yakınları ve gaziler ile emeklilere özel kontenjan ayrılacak
-İlk defa evlenen gençler, projede kota sahibi olacak

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster