Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 12 Nisan 2022 218 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalar

kardesleryaziicimasa

Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, küresel krizi fırsata dönüştürecek adımlar attıklarını kaydetti ve “Kendi insanımızı temel gıda maddelerinden mahrum bırakmayacak üretim kapasitesine sahibiz” dedi.

Erdoğan, abine toplantısının gündem maddeleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, fahiş fiyatlara da değindi ve fiyat balonlarının söneceğini ifade etti. Fiyatlar düzelene kadar vatandaşlara desteği sürdürmeye kararlı olduklarının altını çizen Erdoğan, “piyasayı sakinleştireceğiz, tamahkarları dizginleyecek düzenlemelere hız vereceğiz” dedi.

Türkiye’nin, lojistik süper gücü olma yolunda ilerlediğini de açıklamasında belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye, Londra’dan Pekin’e, Sibirya’dan Güney Afrika’ya uzanan geniş bir coğrafyanın lojistik süper gücü haline gelme yolunda ilerlemektedir. Yurtdışı yük taşımacılığında da demiryolunun payını 10 kat artırmayı planlıyoruz.

Demir yolu hat uzunluğumuzu 10 bin 959 kilometreden 13 bin 22 kilometreye çıkardık. Hedefimiz, bu rakamı 2053’te 28 bin 590 kilometreye taşımaktır” dedi.

İstihdama yönelik çalışmalarının olduğunu kaydeden Erdoğan, iş başı eğitim programları kapsamında, mevcut çalışanlarını üzerine alacaklar her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretlerini ve destek primlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılanacağını söyledi.

Emeklilerin kabine toplantısında sonuçlanmasını beklediği emekli bayram ikramiyeleri ile ilgili olarak herhangi bir açıklamada bulunmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2B arazilerinin (Orman vasfını yitirmiş hazine arazilerinin) satışı ile ilgili başvuru ve ödeme süresini 31 Aralık’a kadar uzattıklarını belirtti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster