ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa EREĞLİ 17 Mart 2022 445 Görüntüleme

Deneme Ekimleri Tamamlanan Soya Fasulyesi Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

ResimLink - Resim Yükle
kardesleryaziicimasa

Ereğli Ticaret Borsası tarafından, ziraat mühendisi Şerife Erkol direktörlüğünde Ereğli bölgesinde deneme ekimleri sürdürülen soya fasulyesinden başarılı sonuçlar alındı.

Soya fasulyesi deneme ekimlerinin sonuçları üzerine, Ticaret Borsası tarafından,  çiftçiler ve ziraat mühendislerinin de katıldığı geniş kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Samet et dinlenme tesislerinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına çiftçiler ve ziraat mühendislerinin yanısıra çiftçi birlikleri başkanları da katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü, Borsa olarak üreticilerin doğru ürünü tercih etmeleri noktasında yardımcı olduklarını kaydeden Ünlü, soya fasulyesi üzerinde çalışan Ziraat Mühendisi Şerife Erkol’a teşekkür etti.

Ünlü’nün ardından ekim sonuçları ile ilgili olarak bilgilendirme yapan proje direktörü Şerife Erkol, soya fasulyesinin faydaları ve ekonomik getirileri hakkında bilgiler verdikten sonra, Ereğli’de 3 yıldır gerçekleştirdikleri deneme ekimlerinden aldıkları olumlu sonuçlar üzerinde değerlendirme yaptı.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster