Ana Sayfa EREĞLİ 18 Mart 2022 222 Görüntüleme

Küçük Sanayi Sitesi Yaptırma Kooperatif Başkanından Ereğli Ajans’a Özel Açıklamalar

kardesleryaziicimasa

Ereğli Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Yönetim kurulu üyesi, aynı zamanda küçük sanayi sitesi yaptırma kooperatifi başkanı Recep Akturan, Ereğli’ye yapılması planlanan küçük sanayi sitesi üzerinden oy devşirmesi yapıldığını söyledi ve duruma tepki gösterdi.

Oda başkanı Arif Demirbaş’ın, geçtiğimiz gün yayınladığı ‘Küçük Sanayi Sitesi Arsa tahsisi ve askı süresi’ iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Akturan; Ereğli Ajans’a yaptığı açıklamada, “Kooperatifimize henüz bir arsa tahsisi gerçekleşmedi. Küçük sanayi sitesi üzerinden oy devşirilmesine karşıyız. Üyelerimize, esnaflarımıza balon haberler verilmesinden yana değiliz. Konuyla ilgili pazartesi günü yetkililer ile yapacağımız görüşmelerden sonra, üyelerimizin ve esnaflarımızın karşısına somut bilgilerle çıkacağız” dedi.

-Bizim Bütün Kaygımız Ereğli’ye Küçük Sanayi Sitesini Kazandırmak Üzerine-

Küçük sanayi sitesi projesinin 2018 yılından bu yana ilerlememesinin nedeninin, mevcut oda başkanının bazı konulardaki ısrarlı tutumu olduğuna da dikkat çeken Akturan; “Biz, küçük sanayi sitesini inşa etmek için bir kooperatif kurduk. Esnaflarımıza ve Ereğli’ye yeni bir sanayi alanı kazandırma noktasında güven çok önemli. Bu yüzden de sorumlu olduğumuz esnaflarımıza karşı gerçekçi olmak zorundayız. Sanayi sitesinin yapımı gerçekten maliyetli bir iş. Ve küçük sanayi sitesinin TOKİ tarafından yapılması, hem hızlı olması açısından hem de maliyet ve güven gibi konular bakımından gerekli. Ancak, üyelerimiz ile TOKİ arasında aracılık edecek bir kuruma mutlaka ihtiyaç olacak ve bu kurum da ‘Küçük Sanayi Sitesi Yaptırma Kooperatifi’ olacak” dedi.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster