Ana Sayfa EMİRGAZİ, TÜRKİYE 1 Haziran 2022 220 Görüntüleme

Emirgazi İlçesinde Doğalgaz Kazı Çalışmaları Başladı. İlk Kullanım Bu Yıl Olacak

kardesleryaziicimasa

Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak’ın, ilçeye doğalgaz hattı kazandırılması için ENERYA yetkilileri ile yaptığı görüşmelerin olumlu sonuç vermesi sonucu başlatılan güzergah çalışmaları sona erdi. Emirgazi’ye doğalgaz hattı çekilmeye başlandı.

Emirgazi ilçesinde doğalgaz çalışmalarında ilk kazma vuruldu. İlçe halkını doğalgaz ile tanıştıracak olan ilk görüşme, geçtiğimiz yıl Emirgazi Belediye Başkanı ile ENERYA yetkilileri arasında yapılmıştı. Görüşmenin olumlu sonuçlanmasının ardından da geçtiğimiz ay güzergah belirleme çalışmaları başlatılmıştı. Güzergah belirleme çalışmalarının da sona ermesinden sonra, hat çalışmaları için bugün ilk kazma vuruldu.

Kurban kesilerek dualar eşliğinde gerçekleşen programa Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak, AK Parti Emirgazi İlçe Başkanı Uğur Çanakçı, MHP Emirgazi İlçe Başkanı Mehmet Tanrıverdi, Enerya Ereğli Şube müdürü Hüseyin arı, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada, doğalgazın Emirgazi ilçesine hayırlı olmasını dileyen belediye Başkanı Nurişen Koçak, doğalgaz hattının Emirgazi’ye kazandırılmasında başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı,  Konya Milletvekili Halil Etyemez ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve MHP Konya İl Başkanı Remzi Kararslan’a  da teşekkür etti.

 

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster