Ana Sayfa EMİRGAZİ 8 Haziran 2022 409 Görüntüleme

Emirgazi’de Sel Alarmı. Belediye, Emniyet, Jandarma Tüm Birimler Teyakkuzda.

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Emirgazi ilçesinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. İlçe merkezinde hayatı olumsuz etkileyen yağışlar sonrası meydana gelen selde birçok ev ve ahırı su bastı.

Akşam saatlerinden itibaren ilçede etkili olmaya başlayan sağanak yağmur, ilçe merkezinde yoğun sele neden oldu. Yağan yağmur suyuna, karacadağdan inen sel suları da karışınca, ilk belirlemelere göre ilçede 20 evi su bastı.

İlçede sel sularına karşı yapılan dere yataklarının dahi taştığı ve ahırların sular altında kaldığı sel olayında hayvan kayıplarının meydana geldiği, ancak sayının henüz netlik kazanmadığı bildirildi.

Belediye ekipleri, ilçe merkezinde sel sularının önünün açabilmek için birçok duvarı yıkarken, yağışların ani aralıklarla devam etmesi, çalışmaları güçleştirdi. TOKİ konutlarının zemin katlarının da sularla dolduğu öğrenildi. İlçede, vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları gerektiği anonsu yapıldı.

Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak ve AK Parti Emirgazi İlçe Başkanı Uğur Çanakçı, ekiplerin çalışmaları ve durumlar hakkında anlık bilgiler alarak, afetin en az kayıpla atlatılması için ne gerkeiyorsa yapılması talimatlarını verdiler.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster