Ana Sayfa EREĞLİ 11 Şubat 2022 438 Görüntüleme

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’dan Açıklama

kardesleryaziicimasa

Ereğli Şoförler Odası Başkanı Yalçın Bozkır’ın, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun kendilerini kapıda beklettiği yönündeki açıklamalarına Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’dan açıklama geldi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, yaptığı açıklamada, Şoförler Odası Başkanı Yalçın Bozkır’ın ifadelerinin baştan sona iftira olduğunu söyledi.

Yalçın Bozkır ve beraberindekilerin randevusuz bir şekilde baskın yaparcasına geldiklerini ve o esnada kendisinin de içeride programlı görüşmesinin olduğunu söyleyen OPrukçu, “Ereğli Belediyesi yolgeçen hanı değildir” dedi.

Oprukçu, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

“Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı’nın yapmış olduğu basın açıklamasını bende sizler gibi esefle, üzüntüyle ve hayretler içinde kalarak dinledim.

Malum şahsın yapmış olduğu baştan sona yalan ve iftira içeren beyanlarının hangisini düzelteceğimin şaşkınlığı içerisindeyim.

Her şeyden önce bütün hemşerilerimiz bilsin ki ilgili şahıs tarafından şahsımdan ya da sekretaryamızdan randevu talep edildiği yalandır.

Belediye Başkanlığımızca böyle bir randevu oluşturulmadığı randevulu misafirlerimle görüşme halinde iken adeta baskın yaparcasına Belediye Başkanlık makamına, kalabalık bir şekilde gelmesinin asıl sebebinin kurgu ve provokasyon olduğu, ilgili şahsın Belediye binasından ayrılır ayrılmaz, sözde sosyal medya tetikçilerine yaptığı açıklamadan net bir şekilde anlaşılmıştır.

Ereğli Belediyesi yolgeçen hanı değildir, ciddi bir kurumdur. Herkesin adaba ve usule riayet etmesi kurumumuzun ciddiyet ve saygınlığının korunmasının asgari şartıdır.

Belediye Başkanı olarak bütün hemşerilerimize randevu almalarına ihtiyaç duymaksızın kapımızın sonuna kadar açık olduğunu hepiniz bilmektesiniz.

Ancak bütün Kamu Kurum ve Kuruluşları ve STK’larla görüşmelerimiz devlet ciddiyeti ve adabı gereğince randevu oluşturularak yapılmaktadır.

Ayrıca, Belediye Şirketimize ait olan salonun ilgili şahısça talep edildiği halde verilmediği de yalandır.

Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın seçiminden önce salon kiralama talepleri yerine getirilmiş ve 29 Ocak’ta salonumuzda programlarını yapmışlardır.

Seçimden sonra salonu tekrar kiralamak istediklerinde salonumuzun tahsis edilmemesinin sebebi bir kasıttan değil salonumuzun taleplerini karşılama kapasitesinin olmamasındandır. İlgili şahıs 1000 kişiye yemek vereceklerini söylemiş, yetkililerimiz de salonumuzun maksimum 500 kişilik olduğu için bu talebi karşılamalarının mümkün olamayacağını belirtmiştir.

İlgili şahsın yaptığı açıklamada beni en derinden üzen ifade ise sevgili hemşerilerime ‘Kaderi bozuk insanlar’ diye hitap etmesidir.

Ayrıca, kendisini özde Ereğlili olarak ifade ederken, Belediye Başkanını sözde Ereğlili olarak ifade etmeye çalışması esef vericidir.

Şahsıma oy veren kardeşlerime ve bütün hemşerilerimizin demokratik iradesine hakaret içeren bu hitap; edepten, adaptan ve ahlaktan yoksundur.

İlgili şahsın bu talihsiz beyanlarının hiçbir surette emekçi şoför ve otomobilci kardeşlerimi bağlamadığının altını özellikle çizmek istiyorum. Hepsi benim için kıymet arz eden sevgi, saygı ve muhabbet beslediğim kardeşlerimdir.

Bu vesileyle Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın bütün üyelerine ve kıymetli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster