Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, YAŞAM 21 Haziran 2022 246 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi 2 Ayda 256 Bin Adet Civcivi Taliplilerine Ulaştırdı

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışı ile Ereğli genelinde başlattığı civciv dağıtımını sürdürüyor.

Yumurta tavukçuluğunun gelişmesi noktasında merkez ve taşra mahallelerde civciv dağıtımı gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, civciv dağıtımlarını Bulgurluk, Yeniköy, Çayhan, Acıpınar ve  Melicek mahallelerinde sürdürdü.

Bulgurluk, Yeniköy, Çayhan, Acıpınar ve  Melicek mahallelerinde 15 bin 900 adet civciv dağıtımı gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, 07 Nisan tarihinde başlattığı civciv dağıtımlarında, merkez ve taşra mahallelerinde bugüne kadar toplam 256 bin adet civcivi taliplilerine ulaştırdı.

-Civciv Dağıtımı Başvurular Geçen Yıl Alınmıştı-

Ereğli Belediyesi, geçtiğimiz yıl yaptığı duyuruda, Ereğli genelinde yumurta tavukçuluğunu geliştirmek adına ataks ırkı civciv dağıtımı yapacağını duyurmuş ve civciv isteyen vatandaşların muhtarlıklara isimlerini yazdırmalarını istemişti.

Başvuruları alan ve dağıtımlarına 7 Nisan 2022 tarihinde başlayan Ereğli Belediyesi, dağıtımlarını merkez ve taşra mahallelerde sürdürmüş, dağıtımlarda vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşmıştı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ve belediye başkan yardımcılarının da eşlik ettiği dağıtımların sonuncusunu Bulgurluk, Yeniköy, Çayhan, Acıpınar ve  Melicek mahallelerinde gerçekleştiren Ereğli Belediyesi, iki buçuk ay süren dağıtım sürecinde toplam 256 bin adet civciv dağıtmış oldu.

Civciv dağıtımları ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, projenin üretken belediyecilik kapsamında gerçekleştirdikleri bir proje olduğuna değindi ve “Üretimin ve üretmenin değerini anladığımız şu günlerde, Ereğli’de yumurta tavukçuluğunun gelişmesi için ataks ırkı civciv dağıtımı gerçekleştirdik. Toplamda dağıttığımız 256 bin adet civcivin önümüzdeki aylarda gelişmesi ile birlikte yumurta üretiminin halk ekonomisine sağladığı katkıya hep birlikte şahit olacağız” dedi.,

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster