Ana Sayfa EREĞLİ 3 Aralık 2022 153 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi, Engelli Bireyler ve Aileleri Onuruna Program Düzenledi

kardesleryaziicimasa

Ereğli Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile engelli bireyler ve aileleri onuruna yemek ve eğlence programı düzenledi.

Bolkar Düğün Salonunda gerçekleşen programa Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Şahin ve Mehmet Arıcan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, MHP Ereğli İlçe Başkan Yardımcıları, CHP Ereğli ilçe teşkilatı temsilcileri, DEVA Partisi Konya İl Başkanı Seyit Karaca ve Ereğli İlçe Başkanı Nurullah Yılmaz, Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Songül Vural ile engelli bireyler ve aileleri katıldılar.

Programın açılış konuşmasını yapan Ereğli Engelsiz Yarınlar Derneği yönetim kurulu üyesi Mahmut Ulusoy, dernek faaliyetlerinden bahsetti ve dernek tarafından gerçekleştirilen projeleri anlattı.

Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı ise, konuşmasında, Türkiye’de son yıllardan engelli bireyler adına büyük çalışmalar yapıldığını söyledi ve “Büyük devlet olmanın gereği, ülkemizde engelli bireylerin hayata daha etkin katılabilmeleri için birçok proje gerçekleştirildi ve başarılı olundu. Sosyal, ekonomik alanlarda ve spor alanında elde edilen başarılar bunun göstergesidir” dedi.

Konuşmaların ardından, ihtiyaç durumu olan engelli bireylere tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. Program, müzik ve eğlencelerle devam etti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster