Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA 1 Ekim 2022 174 Görüntüleme

Ereğli Belediyesine 39 Milyon liralık Asfalt Kredisi Onayı

kardesleryaziicimasa

Programı kapsamında Konya’nın Ereğli ilçesini ziyaret eden ve Ereğli’de bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Çere, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, burada muhtarlarla yaptığı toplantının ardından basın toplantısı düzenledi.

KOSKİ Ereğli Şube binasında mahalle muhtarları ile yaptığı toplantıda, Ereğli ile ilgili projelerine e yer veren Bakan  Murat Kurum, Ereğli Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi arasında hizmet çatışması algısının doğru olmadığını belirtti ve “Her iki belediyemiz de halka hizmet noktasında kamu görevi yürütüyor. İki belediyemiz arasında sorun varmış algısı yaratan saha dedikodularına itibar etmeyin” dedi.

-Ereğli Belediyesine 39 Milyon Liralık Asfalt Kredisi-

Ereğli ziyareti kapsamında Ereğli Belediyesini de ziyaret eden ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile görüşen Murat Kurum, Ereğli’ye yapılması gereken çalışmalar ve Ereğli Belediyesinin hizmet noktasındaki ihtiyaçları üzerine Hüseyin Oprukçu ile görüş alışverişinde bulundu. Ereğli Belediyesinde gerçekleşen toplantının ardından, belediyeye asfalt kredisi onayı çıktı.

Ereğli merkez ve taşra mahallelerde asfalt çalışmalarının hızlandırılmasını sağlamak adına, Ereğli Belediyesine bugün 14 milyon liralık bir asfalt kredisi onayı çıkardıklarını söyleyen bakan Murat Kurum, “Daha önce 20 milyon lira ve 10 milyon lira olmak üzere iki parça halinde asfalt kredisi sağlamıştık. Bugün de, 2022 yılında kullanılmak üzere 14 milyon liralık asfalt kredisi onayı sağladık. Ayrıca 2023 yılı asfaltlama çalışmaları için Ereği Belediyesine 25 milyon liralık asfalt kredisi daha sağlıyoruz. Böylelikle, 2022 yılının son iki ayı ve 2023 yılının tamamı için asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere toplamda 39 milyon liralık kredi teminini sağlamış oluyoruz” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster