Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA 1 Ekim 2022 256 Görüntüleme

Bakan Murat Kurum, Ereğli’ye Müjdeler Verdi

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Ereğli ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında mahalle muhtarları ile toplantı yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhtarların taleplerini dinledikten sonra Ereğli ile ilgili projelerini sıraladı.

Ereğli’ye yeni müjdeler veren bakan Murat Kurum, buğday pazarı bölgesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinde imar çalışmalarının tamamlandığın belirtti.

Ereğli şehir stadyumunun bulunduğu alandan taşınacağını da söyleyen Murat Kurum, şehir stadyumunun taşınarak yerine sosyal alan yapılması konusunda Gençlik ve spor Bakanı ile toplantı esnasında telefon görüşmesi yaparak kesinleştirdi. Şehir stadyumunun bulunduğu alanın, sosyal alan ve tesis yapılmak üzere Konya Büyükşehir belediyesine devredilmesi kararını Gençlik ve Spor Bakanı ile yaptığı telefon görüşmesinde kararlaştıran Murat Kurum, Ereğli’nin yeni şehir stadyumunun ise Toros Mahallesine 5 bin kişi kapasiteli olarak inşa edileceğini belirtti.

90 Dükkanların, hak sahiplerine bedelinin ödenerek kamulaştırılacağını da söyleyen bakan Murat Kurum, buraya katlı otopark yapılacağını açıkladı.

-Yeni Sanayi Sitesini TOKİ Yapacak-

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Ereğli’ye yeni bir sanayi sitesinin kazandırılacağının müjdesini de veren Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Sarıtopallı Mahallemizde 250 dükkan kapasiteli bir sanayi sitemiz TOKİ tarafından yapılacak. Sanayi sitemizin yapılacağı parselin hemen yanındaki parsel ise seze hali yapılmak üzere Konya Büyükşehir Belediyemize devredilecek. Yeni yapılacak olan sanayi sitemizin karşısındaki alana ise kamyon garajı yapacağız” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster