Ana Sayfa EREĞLİ 11 Mart 2023 248 Görüntüleme

Ereğli Belediyesinin Ağaçlandırma Çalışmalarına Minik Öğrenciler de Katıldı

kardesleryaziicimasa

Geçtiğimiz 45 ay içerisinde toplamda 128 bin fidanı toprakla buluşturan Ereğli Belediyesi, ilkbaharın gelmesi ile birlikte ağaçlandırma çalışmalarına yeniden başladı.

2019 yılından bu yana 128 bin 600 adet, 2022 yılında ise 69 bin adet fidanı toprakla buluşturan Ereğli Belediyesi, ilkbaharın gelmesi ile birlikte 2023 yılı ağaçlandırma çalışmalarına hızlı başladı. Ereğli İvriz Öğretmen Okulu karşısındaki ormanlık alanda Ereğli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmasına, Ereğli Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri de katıldı.

Namık Kemal İlkokulu öğrencilerinin de katıldığı fidan dikim çalışması ile ilgili olarak değerlendirme yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, gerek ilk dönem belediye başkanlığında gerek bu dönemde ağaç ve yeşile değer verdiklerini ifade ettiği açıklamasında,  “Her fidan bir candır, toprakla buluştuğu andan itibaren hem doğaya hem de insanlara can veren fidanlarla oluşturduğumuz ormanlık alanları çoğaltmalıyız. Bu bağlamda önceki Belediye Başkanlığı dönemimizde ve bu dönemde fidanlarımızı toprakla buluşturmaya, Ereğli’mizin yeşiline yeşil katmaya devam ediyoruz. İvriz Öğretmen Okulu karşısındaki ormanlık alanda gerçekleştirdiğimiz fidan dikim çalışmamıza minik yavrularımızın katılımı bizleri daha da mutlu etti. Yeşili koruyan, yaşatan Belediyecilik anlayışımızla daha binlerce fidan dikmeye, fidanlarımıza can suyunu vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster