Ana Sayfa TÜRKİYE 11 Mart 2023 152 Görüntüleme

YSK, Seçimlere Katılmaya Hak Kazanan Partilerin Listesini Yayınladı

kardesleryaziicimasa

Yüksek Seçim Kurulu, 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmaya hak kazanan siyasi partilerin listesini yayınladı.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 28. Dönem milletvekilliği seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 36 partinin katılmaya hak kazandığını açıklayan Yüksek Seçim Kurulu, oy kullanma saatlerini de 08:00 – 17:00 arası olarak belirledi.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayınlanan listeye göre 14 Mayıs seçimlerine şu partiler katılabilecek:

Adalet Birlik Partisi, Adalet Partisi, AK Parti, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Emek Partisi, Gelecek Partisi, Genç Parti, Güç Birliği Partisi, Hak ve Özgürlükler Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İYİ Parti, Memleket Partisi, Millet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Milli Yol Partisi, Saadet Partisi, Sol Parti, Türkiye Değişim Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Türkiye Komünist Hareketi, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Yenilik Partisi, Yeni Türkiye Partisi, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ve Zafer Partisi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster