Ana Sayfa EREĞLİ, YAŞAM 2 Eylül 2022 208 Görüntüleme

Ereğli Belediyesi’nin Ağustos Ay’ında Yaptığı Çalışmalar

kardesleryaziicimasa

Belediyenin temel görevlerinin yanısıra sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda da çalışmalarını sürdüren Ereğli Belediyesi, bağlı birimleri ile birlikte Ağustos ayında hizmetlerini sürdürdü.

Yol çalışmalarından sosyal çalışmalara, ekonomik çalışmalardan kültürel faaliyetlere kadar çeşitli alanlarda hizmetlerini sürdüren Ereğli Belediyesi, yol çalışmalarına ağırlık verdi.

İşte Ereğli Belediyesinin Ağustos ayı çalışmaları:

-Caddelerin güzelleşmesi adına orta refüjlerde düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapıldı.

-Vatandaşların, şehrin kalabalığından uzaklaşarak doğayla iç içe, huzurlu vakit geçirmelerini sağlamak ve üretime katkı sağlamalarına yardımcı olmak amacı ile hobi bahçelerinin sayısını artırarak, gerekli şartları taşıyan vatandaşlara teslim etti.

-Trafik akışının daha güvenli hale gelmesi noktasında Toros Mahallesi Fen Lisesi önünde kasis çalışmalarını tamamladı.

-Yol yapım çalışmaları kapsamında Kargacı Mahallesi giriş ve bağlantı yolunda asfaltlama çalışması, Hortu Mahallesinde yol bakım ve onarım çalşması, Cinler Mahallesinde kilitli taş ve asfalt çalışması, Alhan Mahallesinde kilitli taş çalışmalarını gerçekleştirdi.

-Zabıta müdürlüğü ekipleri, Ereğli’de kaldırım işgallerine son vermek amacı ile denetim ve uyarı çalışmalarını gerçekleştirdiler.

-İlkini 2019 yılında gerçekleştirdiği ancak pandemi nedeni ile ara vermek zorunda kaldığı toplu sünnet etkinliğine bu yıl devam eden Ereğli Belediyesi, hayata geçirdiği bu proje ile ekonomik durumu zayıf olan ailelerin çocuklarını sünnet ettirmeye devam etti. Proje kapsamında Ağustos ayında 350 çocuk sünnet ettirildi. Bu sayının, önümüzdeki günlerde 600’e tamamlanacağı belirtildi.

-Sağlık kurumlarına verilen destekler kapsamında Cinler Mahallesinde yapımı devam eden aile sağlığı merkezi binasının çevre düzenlemesini gerçekleştirdi.

-Kurban Bayramı’nın ardından, havaların da sıcak seyretmesi nedeni ile kötü kokuların ve bakterilerin önüne geçmek amacı ile temizlik işleri müdürlüğü tarafından konteynerlerde dezenfekte çalışması yapıldı

-Adabağ Mahallesinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Ereğli Belediyesi işbirliğinde oluşturulan organik tarım alanında yetişen ürünlerden kavun ve karpuzlar, Ereğli’nin değişik noktalarında vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

-Ereğli Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyim yardımlarını sürdürdü. Ekipler, aynı zamanda evde bakım hizmetlerini Ağustos ayı boyunca da devam ettirdi.

-Kültür Merkezi’nde bulunan spor salonu yeniden vatandaşların hizmetine açıldı. Tüm vatandaşların, spor salonundan yararlanmaları sağlandı.

-Onkoloji hastalarının Konya’da tedavi gördükleri hastaneye ulaşımların ücretsiz olarak sürdüren Ereğli Belediyesi, bu hizmetini Ağustos ayı boyunca da sürdürdü ve sosyal belediyecilik alanında vatandaşların sağlık hizmetlerine katkılarını devam ettirdi.

-Sebze ve meyvelerin, uygun rekabet ortamlarında ve daha sağlıklı şartlarda vatandaşlara ulaşmasını sağlamak adına Hal Müdürlüğü ekipleri tarafından sebze hali içerisinde denetimler yapıldı

-Ereğli kaymakamlığı ve Ereğli Belediyesi tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları törenine, Ereğli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sünnet şöleni de eklendi ve hem vatandaşların, hem sünnet olan çocukların ve ailelerinin eğlendiği bir çifte şölene dönüştü.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster