Ana Sayfa EREĞLİ 2 Eylül 2022 424 Görüntüleme

Mahallenin Şebeke Sorunu Bir Türlü Çözülmüyor, Vatandaşlar Mağduriyet Yaşıyor

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Kutören Mahallesinde yıllardır çözülemeyen şebeke sorunu, mahalle halkı kadar muhtarı da bezdirdi. 2 bin kişinin yaşadığı Kutören Mahallesinde telefon şebeke sorunu bitmek bilmiyor. Mahalle halkı, şebeke sorunları yüzünden çeşitli sorunlarda defalarca mağdur oldular. Muhtar Özcan Kardaş ise, şebeke sorununun çözümü için çalmadıkları kapı kalmadığını, ancak hiçbir cevap alamadıklarını kaydetti.

-Mahallede Binlerce Dekar Alanda Tarım Ticaret Var Ama Telefonlar Çekmiyor-

Mahallede binlerce dekar alanda gerek hububat gerek meyvecilik, gerekse yeşil mahsul tarımı ve ticareti yapıldığını ancak telefon şebekelerinin çekmemesi nedeni ile hem üreticilerin hem de tüccarların sıkıntı çektiğini dile getiren muhtar Özcan Kardaş, bu durumun ekonomik kayıplara neden olduğunu da sözlerine ekledi.

-Geçtiğimiz Aylarda Yaşanan Sel Olayında Halk Şebeke Mağduru Oldu-

Ereğli bölgesinde geçtiğimiz aylarda yaşanan sel olaylarında, telefon şebekelerinin çekmemesi nedeni ile vatandaşların mağduriyetlerinin arttığını da sözlerine ekleyen Kardaş, “Yaz mevsiminin ilk gülerinde sel olayları meydana geldi. Obruk yaylamızda sel afeti meydana geldi, yollar sel nedeni ile yıkıldı, telefonlar da çekmeyince vatandaşlarımız hiçbir yerle iletişim kuramadılar. Sel afetlerinde hızlı müdahale gerektirecek bir durum olsa veya hayati bir durum olsa ortada kalacağız. 2022 yılında Türkiye’nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan, tarım alanında ilerlemiş bir kentin kırsalında bu tür mağduriyetlerin yaşanıyor olmasına anlam veremiyoruz. Konuyla ilgili birçok kurumla görüştük ancak değişik gerekçelerle geri çevrildik” dedi.

-Pandemi Sürecinde İnsanlar Perişan Oldu-

Telefon şebekelerinin olmaması nedeni ile pandemi sürecinde de büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Kutören Mahallesi muhtarı Özcan Kardaş, “Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimiz eğitimlerini alamadılar. Telefonlar, şebeke olmaması nedeni ile görüşmeyi bile yapamayınca internet lüks oldu. Yaylalarımızda yaşayan öğrencilerimiz, uzaktan eğitim sürecinde her gün kilometrelerce yol yürüyerek yüksek tepelere çıkarak derslere katılabildiler. Biz, milenyum çağında Kutören Mahallesinin ilkel kabileler gibi bir mağduriyetle karşı karşıya olmalarını istemiyoruz artık” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster