Ana Sayfa EREĞLİ 29 Ekim 2022 178 Görüntüleme

Ereğlili İşadamlarına Ziraat Fakültesi Çağrısı

kardesleryaziicimasa

Necmettin Erbakan Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, eski Çevre Bakanlarından ve Ereğli eski belediye başkanlarından Ali Talip Özdemir tarafından babası Hüsnü Özdemir adına yaptırılan Sağlık Meslek Yüksekokulu binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Ereğlili iş adamlarına çağrıda bulundu.

Konuşmasında, zenginliğin en büyüğünün gönül zenginliği olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli’de ve Ereğli dışında olan iş adamlarına, fakülte binası kazandırma çağrısı yaptı.

Zorlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Zenginlik başkadır. Ancak gönül zenginliği bambaşkadır. Ali Talip Özdemir, gerek belediye başkanlığı döneminde gerek bakanlığı döneminde Ereğli’ye önemli hizmetlerde bulunmuş bir isimdir. Aynı zamanda, görevinden sonra da Ereğli’yi unutmayan, gönlü zengin bir isim. Ereğli’mize kazandırdığı 2 adet meslek yüksekokulu ile Ereğli yükseköğreniminin büyümesine ciddi katkı sağlayan bir isim olarak hafızalarda kalacak.

Gerek Ereğli’de gerekse Türkiye’nin birçok şehrinde varlık durumu Ali Talip Özdemir’den daha fazla olan isimlerin olduğuna inanıyorum. Onları da, Ereğli’mize Ziraat Fakültesi binasını kazandırmaya davet ediyorum” dedi.

-Ereğli’de Yükseköğrenim Öğrenci Sayısı 3 Katına Çıktı-

Prof. Dr. Cem Zorlu, rektör olarak göreve başladığında Ereğli’de bulunan fakülte ve yüksekokullardaki öğrenci sayısının 800 olduğunu, bugün ise bu sayının 3 kattan fazla artarak 2 bin 600’e ulaştığın da kaydetti ve “Ereğli’de yükseköğrenim kampüsümüzün genişlemesinde emeği geçenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Zorlu, inşaatı bitme aşamasına gelen Hüsnü Özdemir Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun da önümüzdeki yıl öğrenci alımlarına başlayacağının altını çizdi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster