Ana Sayfa EREĞLİ, TÜRKİYE 4 Mart 2022 276 Görüntüleme

Ereğli’nin Şeker ve Sağlık Sorunu Meclis Gündemine Taşındı

kardesleryaziicimasa

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, mecliste yaptığı konuşmada Ereğli Devlet Hastanesindeki doktor yetersizliğini ve Ereğli Şeker Fabrikasında yaşanan sıkıntıları gündemine taşıdı.

Karaduman, TBMM’de yaptığı konuşmada, Ereğli Devlet Hastanesinde yaşanan doktor sıkıntısını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu. Ereğli’de doktor yetersizliğinden dolayı hastaların Konya’ya sevk edildiğini dile getiren Karaduman, Ereğli’de Konya’ya hasta taşıyan ambulansların kaza yaptığına dair haberlerin basına yansıdığına da dikkat çekti ve “Ereğli Devlet Hastanesinde yaşanan yoğunluklar nedeni ile muayene olmak isteyen hastalara çok ileri tarihlere randevu veriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Ereğli ilçesinde yaşanan bu sağlık sorunundan bilgisi var mı?, bu mağduriyetin giderilmesi için bir çalışma var mı?” dedi.

TBMM’deki konuşmasına, Ereğli Şeker Fabrikasında yaşanan sıkıntıları da dile getiren Karaduman, Ereğli Şeker Fabrikasının 1 aydan fazla süredir piyasaya şeker vermediği iddialarına dikkat çekti ve “Parası ödenen şekerlerin zamanında teslim edilmediği, hatta para iadesi yapıldığı doğru mu? Şeker fabrikalarının tek bir firma ile bayilik anlaşması yaptığı doğru mu? Şeker fabrikasının bayilik anlaşması yaptığı firmalar hangileri? Esnafa verilmeyen şekerin toptancılar aracılığı ile piyasaya sürüldüğü doğru mu? Dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster