Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 4 Temmuz 2022 256 Görüntüleme

ERMES Bilim ve Teknik Koleji, Mezunlarına Verdiği İş Garantisini Yerine Getiriyor

kardesleryaziicimasa

Ereğli’de geçtiğimiz yıllarda açılan ilk ücretsiz kolej olan ve mezun olan öğrencilere iş garantisi veren ERMES Bilim ve Teknoloji kolejinden mezun olan öğrenciler işbaşı yaptılar.

Eğitim süresince yenilenebilir enerji, elektrik-elektronik, gıda teknolojisi, metal teknolojisi alanında eğitimler veren ve kalifiye eleman yetiştiren bir okul olma özelliği taşıyan ERMES Bilim ve Teknik Koleji, bu yıl mezun verdiği 9 öğrenciyi, Karapınar ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralinde teknik eleman olarak işbaşı yaptırdı.

Yine ERMES Kolejinden mezun olan 10 öğrenci, Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren  2 ayrı konsantre fabrikasında teknik eleman olarak önümüzdeki günlerde iş hayatına atılacaklar.

ERMES Koleji kurucularından Ereğlili iş adamı Halil Ercan, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Ermes Bilim Teknik kolejinden mezun olan çocuklarımız tercih edilen aranılan elemanlar olup asla işsiz kalmayacaklarını söylemiştik. Dediğimiz gibi, mezun olan çocuklarımız çok kaliteli ulusal firmalarda özellikle tercih edilen elemanlar oldular. Dünya çapında iş yapan firmalarda işbaşı yaptılar. Bugün de 2 konsantre fabrikalarımızla görüşmemizde de her fabrikanın 10 kişi çalıştırmak üzere alacaklarını belirttiler. Ereğli gençliğimizin umudu olan ERMES ile geleceğin üreten Türkiye’sine katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

(Haber: Mesut Şahin)

Bir 4 kişi ve iç mekan görseli olabilir

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster