Ana Sayfa EREĞLİ 1 Mart 2022 430 Görüntüleme

Fahrettin Uçak’tan Arif Demirbaş’a Yanıt

kardesleryaziicimasa

EREĞLİ Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Fahrettin Uçak, oda başkanı Arif Demirbaş’ın, dün adaylık açıklaması esnasında kendisi ile ilgili yaptığı eleştirilere yanıt verdi.

Fahrettin Uçak, açıklamasında, Demirbaş’ın, yönetimde yer alamamasından dolayı böyle bir açıklama yaptığını iddia etti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Değerli üyelerimiz 26 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan Ereğli Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerinde aday olduğumu 7-8 ay önce açıkladım.

Yıllardır hem sanayi esnafı olarak, hemde oda yönetiminde bulunarak siz değerli esnaflarımıza hizmet etmenin onur ve gururunu yaşadım. Değerli üyelerimiz sizlerde son 3 aydır odamızın seçimleri ile alakalı gelişmeleri yakından takip ediyorsunuz.  Mevcut Başkan Arif Demirbaş’ın yeni dönemde aday olmayacağı ve şahsımı destekleyeceği yönündeki açıklamalarını biliyorsunuz. Hem şahsım, hem de yönetim kurulumda bulunan yol arkadaşlarımla birlikte  bu yola çıkarken şeffaf, yenilikçi, herkese eşit ve adil bir yönetim anlayışı ile yola çıktık. Son günlerde odamız ile ilgili olarak yaşanılan ani ve tutarsız gelişmeleri bizlerde şaşkınlık içerisinde izlemekteyiz. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yöneticilik vasfı taşıyacak insanların sözlerine sadık olması gerekir. Ne yazık ki aday olmayarak uzun süredir şahsımı destekleyen mevcut Başkan Arif Demirbaş, önceki gün yaptığı basın açıklamasında şahsımın pasif olduğu yönünde esnaflardan serzeniş geldiğini ve  bu nedenle aday olduğunu ifade etti. Peki ya adama sormazlar mı? Yıllardır yol yürüdüğün, yönetiminde olan adam bugüne kadar pasif değildi de, daha düne kadar yanında durup, destekleyip esnaftan oy isterken pasif değildi de şimdi mi pasif? Değerli üyelerimiz burada asıl mesele Sayın Demirbaş’ın yeni oluşumumuzdan umduğunu bulamamasıdır ki; kendisi uzun zamandır yönetimimize girmek istemiş bizlerde bu isteğini reddederek “Bizim desteçimiz ol fakat yönetimde olma” dememizdir.

Sayın Demirbaş şunu iyi bilmelidir ki esnaflarımız bizim pasifliğimizden değil, aksine kendisinin de önceki gün ki basın toplantısında açıkladığı gibi son dönemde oda ile yakinen ilgilenememesinden, odaya karşı pasif davranmasından şikayetçi. Sırf yeni yönetimde kendisine yer vermememizden dolayı şahsi kin ve nefretle yeniden adaylığa soyunan Demirbaş’a merhum Necip Fazıl ‘ın şu sözleri ile yanıt vermek istiyorum: “Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen, hem yolunu kaybedersin hem de dostunu”

Bu vesile ile başta oda üyelerimiz olmak üzere kıymetli halkımıza saygılarımızı sunuyor, 26 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde desteklerinizi bekliyoruz, dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster