Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA 17 Ocak 2023 201 Görüntüleme

Fahrettin Yokuş’un Asılsız İddialarına Oprukçu’dan Sert Yanıt

kardesleryaziicimasa

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un, geçtiğimiz günlerde, Ereğli Belediyesinin alt temel lal alım ihalesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ihaleyi Ereğli Belediyesinin iptal ettiğini iddia etmişti. Ancak sözkonusu ihalenin belediye tarafından değil, kamu ihale kurumu tarafından iptal edildiği, yenilenen ihale ile de belediyenin 7 milyon lira tasarruf ettiği ortaya çıktı.

İYİ Partili Yokuş’un, belediye ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarla ilgili olarak Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’dan da açıklama gelirken, yapılan açıklamada, ihalelerin elektronik ortamda kamuya açık olarak gerçekleştirildiği vurgulandı.

Konu ile ilgili olarak sert bir açıklama yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, asılsız iddianın itibar suikastı olduğunu da dile getirdi ve açıklamasında şunlara yer verdi:

“Geçen hafta içerisinde genç bir aile ferdimizin vefatının üzüntüsüyle defin işleri ile ilgilendiğim bir günde Sözcü Gazetesi’nde İP’li vekil Fahrettin Yokuş’un ağzından tamamen yalan ve iftiradan ibaret olan bir haber yapılarak şahsım ve Ereğli Belediyemize yönelik alçakça bir itibar suikastı yapılmıştır. Daha da vahimi şahsım üzerinden Cumhur İttifakı ve Sayın Cumhurbaşkanımız kalleşçe hedef alınmıştır. Öncelikle şunu ifade edeyim ki, iftiraya konu olan 30 Milyonluk Alt Temel Malzeme Mal Alım İhalesi belediyemiz tarafından değil, Kamu İhale Kurumu tarafından elektronik ortamda herkese açık olarak gerçekleştirilmiştir. Yani söz konusu ihaleyle ilgili şahsımın ya da belediyemizin bir alakası yoktur. Kaldı ki önceki yapılan ihalenin iptal edilip KİK tarafından tekrar yapılmasıyla belediyemize 7 Milyon Lira menfaat sağlanmıştır. Belediyemizin bütün ihaleleri elektronik ortamda Kamu İhale Kurumu tarafından şeffaf bir şekilde yapılmaktadır.

Bu gerçekler ortadayken; ahlak ve namus fukarası ve PKK sempatizanı bizce malum kişilerin kendine yaptığı haber servisini hiç araştırmaya gerek görmeden mal bulmuş mağribi gibi atlayarak açıklama yapan İP’li vekilin ve bunu haber yapan Sözcü Gazetesi’nin asıl niyetleri bu tür iftiralarla Cumhur İttifakı’nı ve Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmaktır. Bu zevatlar bilmelidir ki bu tür iftiralar, başta İstanbul olmak üzere ortak olduğunuz CHP’li belediyelere PKK iltisaklı kişileri yerleştirme ihanetinin üzerini örtmeye yetmeyecektir. Yine bu iftiralarınız, CHP’li bir vekilin de itiraf ettiği gibi CHP’li belediyelerden aldığınız kirli ihalelerin üzerini kapatamayacaktır.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yaklaştıkça başta FETÖ olmak üzere bütün Türk ve Türkiye düşmanlarının, bütün emperyalist odaklarının ve işbirlikçilerinin MHP’ye, Cumhur İttifakı’na ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik mesnetsiz saldırılarının artarak devam edeceği aşikardır. Ancak bu kirli ve karanlık çevreler bilmelidir ki, siz hangi oyunu kurarsanız kurun en büyük oyun kurucu Yüce Allah’tır. Allah’ın izniyle Büyük Türk Milleti bu kurduğunuz oyunları bir bir bozacak, Türk ve Türkiye düşmanlarına ve de işbirlikçilerine geçit vermeyecektir. Zafer Cumhur İttifakı’nın, zafer Büyük Türk Milleti’nin olacaktır” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster