Ana Sayfa EREĞLİ 19 Ekim 2022 170 Görüntüleme

Hakim ve Savcılarda Görevde Yükselme Kararı

kardesleryaziicimasa

Hakimler ve Savcılar Kurulunun, hakim ve savcıların görevde yükselmelerini içeren kararlar Resmi Gazete’de yayınlandı. Çeşitli kademelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari hakimlerin isim listelerinde oluşan kararlar Resmi Gazetede yayınlandı.

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselip 31 Ağustos 2022’den geçerli olmak üzere ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulan adli ve idari yargı hakimleri ile cumhuriyet başsavcı ve savcılarının isimlerinden oluşan listelere yer verildi. Listede 38 hakim, 20 savcı ve 5 idari yargı hakiminin ismi yer aldı

HSK’nin bir başka kararında ise Ağustos 2022 dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, HSK tarafından yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı.

Yayınlanan listelerde Ereğli’de görev yapan 4 isim de yer aldı.

Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sinan Özbek A sınıfı hakimliğe, Ereğli Hakimi Alperen Ayrıbaş 7. Derecede tercihen yükselmeye, Ereğli Cumhuriyet Savcısı Özge Ertürk 7. Derecede mümtazen yükselmeye, Ereğli Cumhuriyet Savcısı Arif Er, 7. Derecede intibak terfi yapan kategoride yer aldı.

TAM LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster