ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa HALKAPINAR 23 Mayıs 2022 382 Görüntüleme

Halkapınar Belediyesinin 3 Yıllık Başarılı Karnesi 1 – İstihdam Yatırımları

ResimLink - Resim Yükle
kardesleryaziicimasa
(Haber: Mesut Şahin)

2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisinden Halkapınar Belediye Başkanı seçilen Mehmet Bakkal,  seçim sürecinde vatandaşlara verdiği vaatleri tek tek yerine getirerek başarılı bir belediyeciliğe imza attı.

Belediye başkanlığı görevi süresince ilçenin köklemiş sorulanlarına da el atan ve çözüm getiren belediye başkanı Mehmet Bakkal, istihdamdan alt yapıya, sağlık hizmetlerinden sosyal çalışmalara kadar birçok kalıcı hizmeti yerine getirdi. Ereğli Ajans olarak, Halkapınar ilçesinde yapılan hizmet ve yatırımları, yazı dizisi haline getirdik. İlçede yapılan çalışmaların her bir alanda değerlendirmelerini yayınlayacağız.

-İstihdam Çalışmaları-

Halkapınar ilçesinde işsizliği azaltmak adına çalışmalar yaptıklarını kaydeden Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, ilçede belediyenin öz imkanları ile kurdukları, günlük 15 bin ekmek üretim kapasiteli halk ekmek fabrikası ile hem vatandaşın ekmek ulaşım sorununu çözdüklerini hem de istihdam sağladıklarını ifade etti.

İstihdam sorununu ortadan kaldırmak için ilçeye bir de gofret fabrikası kurulmasını sağladıklarını ifade eden Bakkal; “Belediyemize ait kapalı alanda, özel girişim ortaklığı ile gofret üretim tesisi kurduk. Burada 30 kişilik istihdam sağlayarak ilçemizdeki işsizliği az da olsa azaltmış olduk” dedi.

İlçede yapımına başlanan ve tamamlanan, sadece Halkapınar ilçesinin değil, Ereğli ilçesinin de faydalandığı Saybaşı Sosyal tesislerinde restoran işletmesi açarak bu işletme aracılığı ile de istihdam sağladıklarını ifade eden Mehmet Bakkal, “Saybaşı Sosyal Tesislerimizde, gofret fabrikamızda ve halk ekmek fabrikamızda istihdam ettiğimiz toplam personel sayısı 50’ye yaklaştı” dedi.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster