Ana Sayfa HALKAPINAR 28 Ocak 2022 204 Görüntüleme

Halkapınar Kaymakamlığının Talimatı İle Doğaya Yem Bırakıldı

kardesleryaziicimasa

Halkapınar Kaymakamlığı, doğada yaşayan hayvanların kış şartlarında hayatta kalabilmelerini sağlamak amacı ile araziye yem bıraktı.

Bölgede yaşanan yoğun kar yağışının ardından doğada yaşayan hayvanların yiyecek bulmakta zorluk çekebileceği düşüncesiyle, Halkapınar Kaymakamı Hamza Selçuk, ilçe merkez ve taşra mahallelerinde çeşitli noktalara kedi-köpek maması, yonca balyesi ve kuş yemi bırakılması talimatını verdi.

Kaymakamlığın talimatı üzerine ilçe merkezinde ve kırsal alanda hayvanların ulaşabilecekleri  alanlara yem bırakıldı.

Halkapınar Kaymakamı Hamza Selçuk, çalışma ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, vatandaşların da bu konuda hassas olmaları gerektiğini belirtti ve “’İlçemizde bulunan sokak hayvanları ve yabani hayvanlar için, kedi köpek maması, kuş yemi ve yonca balyası ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Halkımızın da evlerinde artan yemekleri çöplere dökmeyip sokaktaki dostlarımızla paylaşmalarını rica ediyorum. Şehirde ve doğada beraber yaşadığımız dostlarımızın aç ve susuz kalmaması için kaymakamlığımız koordinesinde gerekli çalışmalarımız hava şartları düzelinceye denk belirli periyotlar halinde devam edecektir” dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster