Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA 20 Ekim 2022 161 Görüntüleme

İki Kurum Arasında Protokol İmzalandı. Ereğli’ye Tam Teşekküllü Mantar Serası Kurulacak

kardesleryaziicimasa

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında imzalanan tarım iş birliği protokolü ile, Ereğli kampüsüne kurulacak mantar serasında üretim yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kurulan mantar serasının ilk aşamada öğrencilerin ve bölge çiftçisinin kullanımına açılacağını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında imzalanan tarıma yönelik eğitim ve ortak danışmanlık faaliyetlerinin yürütülmesine ilişkin ortak hizmet protokolü gereğince, Ereğli’de üniversite kampüsüne, iklimlendirme sistemi, sulama sistemi ve üretim ranzalarından oluşan tam teşekküllü bir kültür mantarı üretim serası kurulacak ve bu serada ziraat fakültesi öğrencileri ile bölge çiftçileri üretim yapabilecek. Mantar serasının kapsamı, önümüzdeki yıllarda daha da genişletilerek Ereğli için yeni bir üretim merkezi haline getirilecek. Mantar serasında ilk üretim için gerekli olan 12 tonluk üretim kompostu ise temin edilerek üretime hazır hale getirildi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster