ResimLink - Resim Yükle
Ana Sayfa KONYA, TÜRKİYE 26 Kasım 2022 162 Görüntüleme

Kar, Yağmur, Fırtına. 25 İl İçin Sarı Kodlu Uyarı Yapıldı. Yurt Geneli Hava Durumu Haberimizde

ResimLink - Resim Yükle
kardesleryaziicimasa

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde birçok il için kar ve fırtına uyarısı yaptı. Meteorolojinin raporlarına göre, yurt genelinde sıcaklıkları düşüyor. 25 kent için ise sel, su taşkını uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava durumu tahminlerine göre, ülke genelinde hava parçalı bulutlu veya çok bulutlu olacak. Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya ve Eskişehir çevreleri yağışlı olacak.

-Yüksek Kesimlerde Kar Bekleniyor-

Genellikle yağmur ve sağanak yağmur şeklinde beklenen yağışlar, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, İç Anadolu’nun kuzeydoğusunda, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yüksek kesimlerde kar yağışı olarak etkisini gösterecek. Kar yağışlarının Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari bölgelerinde kuvvetli, Giresun ve Artvin ve Rize çevresinde ise şiddetli olması bekleniyor.

-25 İl İçin Sarı Kod Uyarısı-

Yurt genelinde 25 kent için “Hava durumu potansiyel tehlike” anlamına gelen sarı kodlu uyarı yapıldı. Adıyaman, Amasya, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Giresun, Hakkari, Kayseri, Malatya, Mardin, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Batman ve Şırnak illeri için sarı kod verildi. Bu illerde yağmur nedeni ile sel ve su baskınları ile kar nedeniyle şiddetli fırtına uyarıları yapıldı.

-Yurt Genelinde Hava Durumu-

Meteoroloji verilerine göre, yağışlar İç Anadolu, Akdeniz ve Ege bölgesinde cumartesi akşamından itibaren etkisini yitirecek. Pazar gününden itibaren ise Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz hariç diğer bölgelerde hava parçalı bulutlu olacak. Doğu Karadeniz bölgesinde karla karışık yağmur, Doğu Anadolu bölgesinde ise kar yağışı aralıklarla devam edecek.

trendmasa
ResimLink - Resim Yükle
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster