Ana Sayfa EREĞLİ, KONYA, TÜRKİYE 8 Haziran 2022 491 Görüntüleme

Konya Bölgesi Sele Teslim. Yağışlar İse Devam Edecek

kardesleryaziicimasa

Konya genelinde iki gündür devam eden ve sel olaylarına neden olan yağışlar, ekili alanlarda zarara neden olurken, bazı ilçe ve mahallelerde ise ahırları su basması sonucu hayvanlar telef oldu. Meteorolojiden alınan bilgilere göre ise yağışlar devam edecek.

Konya bölgesinde etkili olan yağışlar, Kulu ve Çumra ilçelerinde dolu yağışı olarak etkisini gösterirken, Akören ve Emirgazi ilçesinde yağmur nedeni ile sel meydana geldi. Çumra ilçesinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu, ekili alanlarda büyük hasar meydana getirirken, Emirgazi ilçesinde yoğun sel hayatı olumsuz etkiledi. Akören ilçesinde su basmaları nedeni ile 26 küçükbaş hayvan telef oldu. Kulu ilçesinde ise şiddetli yağış ve dolu nedeni ile yaklaşık 3 bin dekar ekili alanda büyk hasar meydana geldi.

-Yağışlar Devam Edecek-

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, Konya bölgesindeki yağışlar devam edecek. Kuvvetli sağanak yağışlar, 14 Haziran tarihine kadar aralıklarla devam edecek. Konya valiliği, yağışlarla ilgili olarak sık sık uyarı yaparak, vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster