Ana Sayfa KONYA 4 Aralık 2022 434 Görüntüleme

Konya’da Kendisini Hızır, Mehdi ve Turabi Olarak Tanıtan 3 Kişi 180 bin Lira Dolandırdı

kardesleryaziicimasa

Konya’da meydana gelen olayda, kendisini Hızır, Mehdi ve Turabi olduklarını iddia ederek vatandaşların dini duygularını sömüren 3 kişi, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Kendilerini Hızır, Mehdi ve Turabi olarak tanıtan baba-oğul ve enişteden oluşan 3 kişi, Allah rızası için yoksullara yardım ettiklerini, insanlara islamı anlattıklarını söyleyerek, kendi kurdukları tezgahları da keramet olarak gösterdiler ve vatandaşları 180 bin lira dolandırdılar.

-Daha Önceden Ayarladıkları Senaryoyu Keramet Olarak Gösterdiler-

İddiaya göre kendilerini Hızır, Mehdi ve Turabi olarak tanıtan 3 kişi, İ.Ö. isimli vatandaşı da kandırmak istedi. Kendi kurdukları tezgahı keramet olarak göstermek isteyen şüpheliler, vatandaşa, “Sakın arkana bakma” diyerek Hızır aleyhisselam’a atıfta bulunarak vatandaşı dolandırmaya kalktı. Vatandaşın, şüphelilerin yanından ayrılacağı sırada daha önceden ayarladıkları ve suç ortakları olan sürücü şahsı yol üzerinde rastgele bir araç durdurmuş gibi yaparak durdurdu. Sözde rasgele durdurdukları araç sürücüsüne lüks yaşantıdan uzak durmasını ve daha düşük modelli bir arabaya binmesini telkin eden şüpheliler, bir de, “40 kapıya yardım edeceğiz, sen de para ver” dediler.

Sergilenen bu senaryoyu keramet zanneden İ.Ö. isimli vatandaş da gösterilen bu telkin üzerine aracını sattı. Aracın satışından el de ettiği parayı ve çevresinden borç alarak temin ettiği toplam 180 bin lirayı dolandırıcılara kaptırdı. Dolandırıldığını anlayınca da polise ihbarda bulundu. Polis ekiplerinin çalışmaları sonucunda kendilerini Hızır, Mehdi ve Turabi olarak tanıtan M.D., O.D. ve Y.D. isimli dolandırıcılar yakalanarak gözaltına alındı. Keramet sahibi 3 kişi, kendilerini kurtaramadılar ve cezaevine gönderildiler.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster