Ana Sayfa TÜRKİYE 11 Ocak 2023 180 Görüntüleme

Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Hibe Desteği Başvuruları Başladı

kardesleryaziicimasa

Kırsal Kalkınma destekleri kapsamında et ve süt üretimini artırmak amacı ile, koyun/keçi yetiştiriciliğine yönelik yeni tesis, yapılmış kısmi tesisin tamamlanması ve kapasite artırımı ile teknoloji yenileme ve modernizasyon çalışmalarına hibe destek verilecek. Hibe desteklerden yararlanmak isteyenler tarım müdürlüklerinden gerekli bilgileri alabilecekler. Hibe proje başvurularında son tarih ise 10 Şubat 2023.

Hibe desteklerle ilgili açıklamayı Eskişehir İL Tarım ve Orman Müdürlüğü yaptı. Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

75 BAŞ KAPASİTELİ YATIRIMLARA HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

Küçükbaş hayvanlar için; sabit yatırım projelerindeki et/süt koyunculuğu ile et/süt keçiciliği tesisleri en az 75 baş kapasiteli olmak şartıyla yapacakları başvuruların inşaat giderleri ve ağıl içi ekipman başvuruları hibe desteği kapsamındadır.

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği hibe desteği için konusuna göre Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı kamudan bağımsız tüzel kişiler ile kamu görevlisi olmayan tüm gerçek kişiler başvuruda bulunabilirler.

Başvuru yapılacak yer başvuru sahiplerine ait olabileceği gibi 5 yıl süreyle kiralanarak proje uygulamak mümkün olmaktadır.

Hibeye esas proje tutarı alt limiti en az 1.000.001 TL’dir. Yapılacak yeni tesisler için 7 milyon TL’ye, kısmen yapılmış tesislerin tamamlanması için 5 milyon TL’ye, mevcut tesislerin kapasitelerinin artırılması veya teknolojilerinin yenilenerek modernizasyonu için 4 milyon TL’ye kadar proje hazırlanabilir.

(Kaynak: Tarımdan Haber)
trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster