Ana Sayfa EREĞLİ 5 Ekim 2022 336 Görüntüleme

Kutören Mahallesine Yapılacak Olan Sel Taşkını Önleme Çalışması İle İlgili Yeni Gelişme

kardesleryaziicimasa

Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Kutören Mahallesinde sel taşkınlarını önlemek için sel taşkın kanalı veya su bendi yapılmasına dair talep, mahalle muhtarı Özcan Kardaş tarafından geçtiğimiz cumartesi günü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ve Konya Valisi Vahdettin Özkan’a iletilmişti.

Talebi içeren dilekçede, sel suları ile birlikte gelen taş ve kaya kütlelerinin yerleşim birimindeki haneleri tehdit eder hale geldiği belirtilmiş ve çalışmaların hızlandırılması talep edilmişti.

Dilekçenin bakana verilmesinin ardından, Kutören Mahallesinde sel taşkını önleme çalışması ile ilgili DSİ ilk adımı attı. DSİ’de mevcut olan talep dosyasının hızlandırılacağı bilgisi edinilirken, sel taşkınlarını önlemek adına, sel sularının yoğun olduğu bölgeye bir toplama havuzu yapılacağı, bu havuzun da, Kutören Mahallesinde bulunan mezarlık alanının arka kısmına yapılacağı öğrenildi.

Muhtar Özcan Kardaş tarafından verilen dilekçede, mahalle ve bölgesinde GSM şebekelerinin de çekmediği belirtilmiş, Bakan Murat Kurum da bu talep üzerine Türk Telekom Genel Müdürlüğü ile iletişime geçerek sorunun çözülmesi talimatını vermişti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster