Ana Sayfa HALKAPINAR 25 Ocak 2023 135 Görüntüleme

Mehmet Bakkal’dan Regaib Kandili Mesjajı

kardesleryaziicimasa

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, yayınladığı mesajda Regaib Kandilini kutladı ve bu mübarek gecelerin insanlığı barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını diledi.

Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, Üç ayların, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı manevi bir mevsim olduğuna dikkat çektiği mesajında, üç ayların, her şeyden önce bir arınma ve yenilenme mevsimi olduğunu ifade etti.

Müslümanların en büyük arzusunun Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’ın rahmetine ulaşmak olduğunu belirten Başkan Bakkal şunları kaydetti:

“Hep beraber bir kez daha Rahmet, bereket ve mağfiret günleri olan mübarek üç aylara girmenin mutluluğu içerisindeyiz. Üç Aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat ile devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan Bayramı’yla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş, bağışlanma ve fırsat aylarıdır. Bununla beraber mübarek gün ve geceler, yaratılış gayemizi, kendimize, Rabbimize, çevremize ve bütün mahlûkata karşı sorumluluklarımızı muhasebe etmek ve daha güzel bir hayat adına yeni bir başlangıç yapmak için önemli fırsatlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm Alem-i İslam’ın Regaip Gecesi’ni tebrik ediyorum. İdrak ettiğimiz mübarek gün ve gecelerin başta aziz milletimiz olmak üzere Müslümanların birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını temenni ediyorum.”

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster