Ana Sayfa EREĞLİ 26 Kasım 2022 232 Görüntüleme

MHP Belediye Meclis Üyesi Altınkaya’dan Doğalgaz Teşekkürü

kardesleryaziicimasa

MHP Ereğli Belediye Meclis Üyesi Mahmut Altınkaya, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Belkaya Mahallesine 2023 yılında doğalgaz getirileceği konusunda verdiği söz ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Altınkaya, açıklamasında, Belkaya Mahallesinin doğalgaz kullanımına hazır hale getirilmesi noktasında çalışmalara geçtiğimiz yıl başlayan Ereğli Belediye Başkan Hüseyin Oprukçu’ya da teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bir önceki Konya programında Belkaya’ya doğalgaz getirileceği yönündeki açıklamasının ardından Ereğli Belediyesi olarak gerekli çalışmaları yapmaya başladıklarını ifade eden Mahmut Altınkaya; “Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Oprukçu derhal çalışmaları başlattı ve 2 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşen 2022 Şubat ayı meclis toplantısında, Belkaya’ya doğalgaz hattının gelmesi noktasında yer tahsisi konusu gündeme alınarak kabul edildi. Cumhurbaşkanımızın dünkü Konya ziyaretinde de Enerji Bakanımız Belkaya’ya doğalgazın verileceği tarihi açıkladı. Cumhur İttifakı olarak Belkaya Mahallemize hizmet noktasında hem hükümetimiz hem Ereğli Belediyemiz, gerekli olan çalışmalar yapılıyor, yapılmaya da devam edecek” dedi.

Altınkaya, Belkaya Mahallesine doğalgaz getirilmesi konusunda başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e ve yer tahsisi konusunda öngörülü davranarak çalışmalar için 8 ay önceden karar alan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile çalışmada emeği geçenlere eşekkür etti.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster