Ana Sayfa EREĞLİ 25 Ağustos 2022 316 Görüntüleme

“Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanından Ereğli İçin Talepte Bulunmamızdan mı Korkuyorsunuz?”

kardesleryaziicimasa

Konya Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Memduh Karaca, Ereğli’de muhtarların görmezde gelindiğini belirten bir açıklama yaptı. Karaca, açıklamasında sert ifadeler kullandı.

Konya Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Memduh Karaca, muhtarlık kurumunun 200 yıla yakın süredir devletin en alt birimi olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, son günlerde mahalle muhtarlarının görmezden gelindiğinden yakındı.

Son zamanlarda Ereğli’ye siyasetin ve bürokrasinin çeşitli kademelerinden isimlerin Ereğli’ye geldiğini ancak bundan muhtarların haberdar edilmediğini söyleyen Karaca, açıklamasında şunlara yer verdi: “Son zamanlarda Konya milletvekilleri Ereğli’ye ziyaretler gerçekleştiriyor. Muhtarlar haberdar edilmiyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı geliyor, muhtarlar haberdar edilmiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı, Millet Bahçesinde incelemelerde bulunuyor, Millet Bahçesi’nin yapıldığı mahallenin muhtarına bilgi dahi verilmiyor. Muhtarların bu denli yok sayılmasının nedenini öğrenmek istiyoruz” dedi.
Karaca, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “Ereğli, merkez ve taşra mahalleleri olarak 100’e yakın muhtarla temsil edilen büyük bir ilçe. Muhtarların, milletvekili ve büyükşehir belediye başkanının ziyaretlerinden haberdar edilmemelerinin nedeni, Ereğli adına, Ereğli’nin merkez ve taşra mahalleleri adına iste ve taleplerde bulunmamızdan çekiniyor olmaları mı? Dedi.

trendmasa
sitesolreklam
verayan
Hazır Site by Uzman Tescil webmaster